Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zapraszamy do CIK!

Zapraszamy do CIK!

cikTo przyjemne miejsce, więc tym bardziej serdecznie zapraszamy do Centrum Informacji Kulturalnej w Sieradzu, Rynek 18. Tym razme na promocję książki Pawła Migasiewicza - "Rzeźbiarz Stanisław Wolnowicz (ok. 1670-1738)". Spotkanie odbędzie się 6 marca o godz. 18.Doktor Paweł Migasiewicz, z urodzenia sieradzanin, jest historykiem sztuki i wykładowcą na Wydziale Historycznym UW, otrzymał wyróżnienie od Premiera RP za rozprawę doktorską "Stanisław Wolnowicz (ok. 1670-1738). Rzeźbiarz baroku w Polsce".

Książka o Stanisławie Wolnowiczu jest pierwszym obszernym opracowaniem na temat rzeźby barokowej na dawnych ziemiach łęczyckiej, sieradzkiej i wieluńskiej. Wiadomości o życiu i twórczości artysty, najwybitniejszego, choć nieznanego wcześniej, aktywnego tam rzeźbiarza, zostały przez autora zrekonstruowane niemal od podstaw w wyniku kwerendy archiwalnej oraz badań terenowych. Dzieła rzeźbiarza zostały zaprezentowane na tle historycznym oraz w kontekście ówczesnej sztuki w Polsce i w krajach niemieckojęzycznych.

7 marca o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z JANEM HOŁBOWICZEM, autorem bajek "BAJECZKI DLA HANECZKI". Do stworzenia bajek zainspirowała autora jego wnuczka, Hania. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia tej książeczki wraz z autografem autora.

8 marca o godz. 12.00 w Sieradzkim Centrum Kultury, holu Teatru Miejskiego w Sieradzu odbędzie się otwarcie wystawy "CYPRIAN BAZYLIK KOMPOZYTOR, PISARZ, DRUKARZ Z SIERADZA".

EU

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u