Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności „Być kobietą, być kobietą…”

„Być kobietą, być kobietą…”

kalendarzKobieta - co prawda płeć piękna, płeć słaba, ale mająca takie same prawa !!! 
8 marca obchodzony jest Dzień Kobiet, ale tak naprawdę powinien on być obchodzony codziennie. W świetle ostatnich wydarzeń, jakie miały miejsce w Delhi, gdzie pięciu potworów (bo ludźmi bym ich nie nazwała) dopuściło się zbiorowego gwałtu na 23-letniej kobiecie. Sprawa ta została bardzo nagłośniona, lecz w Indiach nadal co godzinę gwałcona jest kobieta...

W Polsce prawo dotyczące gwałtu zaostrza się i bardzo dobrze! Tak powinno być na całym świecie. Najgorsze jest to, że za gwałt często obwiniana jest kobieta, bo była zbyt skąpo ubrana, prowokowała swoim wyglądem; ale to nie ona dopuściła się zbrodni na drugim człowieku! To mężczyzna nie potrafił pohamować swoich instynktów i taki argument to nie argument! W Arabii Saudyjskiej kobiety całe życie kontrolowane są przez „męskiego strażnika”- ojca, dziadka, męża, brata i nawet syna. Obowiązujące tam prawo Mahram zakazuje kobiecie wychodzenia z domu bez męskiego opiekuna. W krajach gdzie legalna jest poligamia, mężczyzna kolekcjonuje sobie kobiety i ma nad nimi pełną władzę. Jeżeli zabije jedną ze swoich żon, nie poniesie za to żadnych konsekwencji. Cyganie do dzisiaj wybierają dla swojej córki męża i często wychodzi ona za mąż już w wieku 15 lat za dużo starszego mężczyznę. W Afryce kobiety dalej są obrzezywane. Są kraje gdzie kobieta znaczy znacznie mniej niż mężczyzna i kiedy przychodzi na świat, jej ojciec ma prawo zdecydować czy będzie żyła. Kobiety są bite, gwałcone, a kiedy domagają się swoich praw - często ośmieszane. Dobra praca, możliwość kształcenia się, bierne i czynne prawo wyborcze czy urlop macierzyński to uprawnienia, które w dzisiejszych czasach nie robią na nas większego wrażenia. Kobieta czy mężczyzna, to taki sam człowiek. Równość płci w większości państw świata jest dzisiaj czymś oczywistym i powszechnym. Ale kobiety długo musiały o to walczyć. I nawet żyjąc teraz, w XXl wieku nie możemy powiedzieć, że kobiety na całym świecie mogą cieszyć się takimi samymi prawami jak mężczyźni. Dla Europejczyka może brzmi to zabawnie – ,,islamska kobieta jest uznawana obecnie za człowieka”. Stwierdzenie to oddaje w pełni podejście muzułmanizmów do żeńskiej płci. Czy kobieta jest bowiem istotą gorszą niż mężczyzna? Czy w czymś mu ustępuje? Bynajmniej. Niestety, w kulturze islamu odpowiedź na te pytania nie byłaby tak oczywista. I tym dniem 8 marca świętujmy to, co już osiągnęłyśmy i mówmy o tym co powinno się jeszcze zmienić !
Drogie panie bardzo ważne jest żebyśmy pamiętały, że wśród nas jest mnóstwo prawdziwych mężczyzn. Mimo tego, że tyle się mówi o tym, że prawdziwy mężczyzna to już towar deficytowy, nic bardziej mylnego. Udowodnił nam to nawet mieszkaniec Łodzi, który stanął w obronie swojej dziewczyny i został zamordowany! Większość mężczyzn na jego miejscu zachowałaby się dokładnie tak samo. Ale również widzimy to na co dzień, rzadko spotykamy się z tym, że mężczyzna nie przepuścił kobiety; w szkole to zawsze dziewczęta wchodzą pierwsze do sali. To drobne gesty, ale istotne jest, abyśmy je dostrzegały. W Europie nawet można powiedzieć, że przyszła moda na bycie dżentelmenem, niestety nie tyczy się to wszystkich panów... Pamiętajmy więc, że kobiety są obywatelkami świata! Nie ważne czy mieszkają w Polsce, Egipcie, Indiach czy Ameryce. Zawsze powinny być szanowane i mieć takie same prawa jak mężczyźni !

 

Dominika Saładajczyk
ll LO im. Stefana Żeromskiego

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u