Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Niepoprawny 14-latek z promilami i koksem prowadził auto. Teraz trafi do poprawczaka

Niepoprawny 14-latek z promilami i koksem prowadził auto. Teraz trafi do poprawczaka

policjaZduńskowolscy policjanci kontrolowali samochód, którym kierował 14-latek pod wpływem alkoholu. Ponadto funkcjonariusze znaleźli w samochodzie środki psychotropowe. Jego sprawą zajmie się Sąd Nieletnich.

 

W piątek 5 listopada roku, około godziny 23, funkcjonariusze ogniwa interwencyjnego KPP w Zduńskiej Woli, podczas patrolowania ulic tego miasta zwrócili uwagę na samochód marki Fiat Punto. Tor jazdy auta wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Za kierownicą Fiata siedział... 14-latek. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Późniejsze badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,4 promila alkoholu. Razem z nim podróżował 18-letni zduńskowolanin. Policjanci przeszukali samochód i znaleźli w nim plastikowe pudełko mogące zawierać nielegalną substancję. Wstępne badanie testerem narkotykowym wykazało, że był to ponad gram środków psychotropowych. To nie pierwsza wpadka nieletniego, który jest znany policji. Za swoje zachowanie 14-latek stanie teraz przed sądem rodzinnym, który podejmie decyzję o jego dalszym losie.
W Polsce nieletni nie trafi do więzienia, ale grożą mu przewidziane w ustawie środki wychowawcze lub poprawcze. Zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich zachowaniami świadczącymi o demoralizacji nieletniego mogą być między innymi:
- naruszanie zasad współżycia społecznego,
- popełnienie czynu zabronionego,
- systematyczne uchylanie się od obowiązku szkolnego lub kształcenia zawodowego,
- używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia,
- uprawianie nierządu,
- włóczęgostwo,
- udział w grupach przestępczych.
O każdej z powyższych sytuacji jest powiadamiany sąd rodzinny, który decyduje, co z robić z nieletnim. Sąd może wyznaczyć nieletniemu kuratora, umieścić go w ośrodku szkolno-wychowawczym lub w zakładzie poprawczym.

mł. asp. Łukasz Bednarek
Oficer Prasowy KPP w Zduńskiej Woli

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u