Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Przekroczył dozwoloną prędkość mając w organizmie trzy promile

Przekroczył dozwoloną prędkość mając w organizmie trzy promile

policjar52-latek mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę samochodu marki Renaulta i przekroczył dozwoloną prędkość o 39 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci przerwali jego brawurową jazdę, zatrzymując go do kontroli drogowej. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

25 listopada w miejscowości Zygry w powiecie poddębickim, przy użyciu laserowego miernika prędkości policjanci kontrolowali kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów. O godzinie 15:35 zatrzymali kierowcę pojazdu marki Renault Scenic, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 89 km/h. Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nie było jedynym przewinieniem mężczyzny. W trakcie rozmowy z 52-letnim mieszkańcem powiatu poddębickiego, funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa.

sierż. Beata Orłowska
Oficer Prasowy KPP w Poddebicach

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u