Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Przekroczył dozwoloną prędkość mając w organizmie trzy promile

Przekroczył dozwoloną prędkość mając w organizmie trzy promile

policjar52-latek mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę samochodu marki Renaulta i przekroczył dozwoloną prędkość o 39 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci przerwali jego brawurową jazdę, zatrzymując go do kontroli drogowej. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

25 listopada w miejscowości Zygry w powiecie poddębickim, przy użyciu laserowego miernika prędkości policjanci kontrolowali kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów. O godzinie 15:35 zatrzymali kierowcę pojazdu marki Renault Scenic, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 89 km/h. Jak się okazało, przekroczenie dopuszczalnej prędkości, nie było jedynym przewinieniem mężczyzny. W trakcie rozmowy z 52-letnim mieszkańcem powiatu poddębickiego, funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Apelujemy do osób o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa.

sierż. Beata Orłowska
Oficer Prasowy KPP w Poddebicach

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWesoły staruszek wychodzi z przerębli i...

Siarczysty mróz. Grupka grubo odzianych gapiów stoi wokół przerębla, w którym kąpie się staruszek w bardzo, ale to bardzo podeszłym wieku. Wychodzi w końcu z wody na lód, zaczyna wycierać pomarszczone, przygarbione ciało ręcznikiem i głośno mruczy:
- Byle do setki, byle do setki, byle do setki.
Ktoś z trzęsących się z zimna gapiów pyta staruszka: - A po setce?
- A po setce? Wypijemy z żoną coś mocniejszego jak wrócę do domu!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u