Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Co, gdzie, kiedy w regionie?

Co, gdzie, kiedy w regionie?

2303jarmarkTrwa wielkie odliczanie dni do końca tegorocznej zimy. Choć za oknem nie widać, aby ta najsurowsza pora roku dawała za wygraną, to w ofertach kulturalnych regionu czuć już wiosnę i zbliżające się święta. Warto wybrać się na świąteczne jarmarki m.in. w Pajęczna (20 bm.) oraz Wieruszowa (23 bm.). Pozostałe propozycje poniżej oraz na plakatach, począwszy od 15 marca br.

ZDUŃSKA WOLA

15 marca, godz. 18 – Koncert jubileuszowy formacji tanecznej Bolero w filii Miejskiego Domu Kultury w Karsznicach. Na scenie oglądać będzie można Bolero 1, Bolero 2, Ladies Dance oraz wokalistów z MDK. Wstęp 5 złotych.
15 marca, godz. 20 – Kulisz Trio wystąpi w klubie muzycznym Centrala. To zespół stworzony przez Adama Kulisza, który obecny jest na polskiej scenie muzycznej od 25 lat. Bilety w przedsprzedaży kosztują 15 złotych, w dniu koncertu 20 złotych. więcej: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1431-w-centrali-juz-muzyczna-wiosna
16 marca, godz. 17 – Koncert Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej z Łodzi w filii MDK w Karsznicach. Godzinę później warsztaty taneczne dla dzieci z różnych technik tańca. Rodzice wziąć mogą udział w konsultacjach.
20 marca, godz. 16 – W ramach akcji „Senior potrafi więcej” tworzenie ozdób wielkanocnych. Do MDK wziąć ze sobą trzeba niezbędne przybory, np. karton, kolorowy papier, klej, kredki).

SIERADZ

15 marca, XII Prezentacje Miniatur Skrzypcowych, Sala kameralna PSM w Sieradzu, od godz.10. Prezentacje Miniatur Skrzypcowych mają już kilkunastoletnią tradycję. Początki to rok 1989 i konkurs szkolny. Pomysłodawczynią i organizatorem jest nauczycielka i kierownik sekcji Małgorzata Twardowska-Fronczak. W kolejnych latach Prezentacje szkolne przerodziły się w Międzyszkolne, a przez szereg lat były to Prezentacje Regionalne. Celem organizatorów było otoczenie szczególną opieka najmłodszych skrzypków i niejednokrotnie zaprezentowanie ich umiejętności po raz pierwszy na scenie innej niż we własnej szkole. Od dwóch lat Prezentacje mają zasięg ogólnopolski. W tym roku weźmie w nich udział 110 uczniów z 48 szkół z całej Polski. Przewodniczącą Jury będzie Pani Profesor Magdalena Szczepanowska z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, a członkami 60 nauczycieli z w.w. szkół. Godz. 10- 16.15 - przesłuchania uczestników w ramach konkursu. Więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1422-ogolnopolskie-prezentacje-miniatur-skrzypcowych-w-sieradzu
15 marca, godz. 18, spotkanie "Stanisław Wyspiański - geniusz wyobraźni", Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu ul. Żwirki i Wigury 4. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na spotkanie z cyklu "Wielcy ludzie świata kultury": o Stanisławie Wyspiańskim - wyjątkowym człowieku i niepowtarzalnym artyście - opowie Ewa Jaśkiewicz.
15 marca, godz, 20, koncert zespołu BRUNO SCHULZ, PUB IMPROWIZACJA, Sieradz, Rynek 15, wstęp 10 zł. Koncert będzie częścią trasy, podczas której grupa promuje 4 płytę p.t."Wyspa" oraz świętuje swoje 10. urodziny. Po 3 latach od ostatniego albumu ("Nowy lepszy człowiek" S. P. Records 2010) zespół wraca z rewolucyjnie odmiennym brzmieniem lecz z melodiami konsekwentnymi wobec dotychczasowej stylistyki. Doświadczeni i zainspirowani na nowo. Od ideologicznych zauroczeń starymi wyjadaczami ostatnich dekad, którzy wdrapali się do mainstreamu własnymi siłami, a nie zostali tam wrzuceni z biznesowego nadania: U.N.C.L.E, New Order, The Smiths, The Jesus and Mary Chain, po bezpośrednio słyszalną dźwiękową grę prowadzoną z nowoczesnymi i poszukującymi: PVT, Moderat, czy Twin Shadow. Obok brzmienia, które stworzył oraz idealnie zapanował nad nim, w przestrzeni całego materiału, realizator i producent Paweł Cieślak, siłą napędową tego krążka są bez wątpienia melodie. Mamy tu bowiem do czynienia ze spotkaniem eksperymentu i piosenkiw jednym. Albo, by być bardziej obrazowym: ze spotkaniem mobilnej, chwytliwej i wyrazistej linii muzycznej z elektronicznym, galowym mundurem brzmienia, obwieszonym szarfami, orderami i subtelnym błyskiem srebrnych i złotych wiązań. Zespół BRUNO SCHULZ został założony wiosną 2003 roku. W 2007 zadebiutowali płytą "Ekspresje, depresje, euforie" (Luna Music).
Zespół BRUNO SCHULZ tworzą:
Karol Stolarek- wokal, elektronika, teksty
Marcin Regucki- gitary
Wit Zarębski - bas
Wojciech Czyszczoń - perkusja.
16 marca, godz. 21, koncert grupy CBA, Open Hair Cafe, Sieradz, wstęp wolny.
17 marca, godz. 18, wyjątkowy koncert ALVON JOHNSON BLUES BAND, Teatr Miejski w Sieradzu. Alvon Johnson - czarnoskóry gitarzysta z Kalifornii, bluesman i jazzman. Artysta oprócz licznych koncertów, zyskał też kilka znamienitych wyróźnień. Został m.in. Gitarzystą Roku 2005, prestiżowego "Guitar Player". Jest byłym wokalistą grupy "The Coasters", uhonorowanej w muzeum Rock and Roll Hall of Fame, jego płyta "The Blues Grew" była nominowana do nagrody Outstanding Blues Album 2004 i uznana za jedną z dziesięciu najlepszych płyt w Japonii w 2005 roku. Jego ostatnia płyta Guitars and Cars została oceniona jako jedna z 10 najlepszych płyt w 2008 roku przez prestiżowy magazyn muzyczny Real Blues. Na trasie koncertowej w Polsce Alvon wysępuje z zespołem Łukasza Gorczycy w składzie: Łukasz Gorczyca - bass Jacek Prokopowicz - hammond B3 Paweł Dobrowolski - dr (zespół A.M. Jopek)
19 marca o godz. 10 w SCK odbędą się powiatowe eliminacje do 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. 
22 marca o godz. 16.30 i 19, Teatr Miejski zaprasza na spektakl „Sex guru”. Cena biletu: 60 zł.
25 marca o godz. 10 w SCK odbędzie się konferencja profilaktyczna pt. „Alkohol – droga donikąd”.
21 marca, seans filmowy, Teatr Miejski w Sieradzu. O godz. 18.30 "Oz Wielki i Potężny" 3D, bilety w cenie: 17zł (ulgowy) i 20 zł (normalny).
22 marca, Spektakl Sex Guru, Teatr Miejski w Sieradzu, o godz. 16.30 i 19. Cena biletu 60 zł. Więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1424-boczarska-foremniak-kot-i-topa-na-deskach-teatru-miejskiego-w-sieradzu Przezabawna sztuka austriackiego komika Wolfganga Weinbergera SEX GURU, wielki przebój West Endu, doczekała się wreszcie polskiej adaptacji w reżyserii Gabriela Gietzky'go. W roli tytułowej - jeden z najsłynniejszych i najlepszych polskich aktorów - TOMASZ KOT, który zaskoczy Was tym, ile wie o Waszym seksie!
23 marca, godz. 10, V wystawa tradycyjnych sieradzkich stołów wielkanocnych, sala C Starostwa Powiatowego w Sieradzu. Wstęp wolny.

MAŁKÓW

15 marca, godz. 19, 4. Spotkanie Akademii Obywatelskiej, Zespół Pałacowo - Parkowy w Małkowie, wstęp wolny. Po ostatnim spotkaniu kreatywność pobudziła umysły wszystkich uczestników i narodził się pomysł na inicjatywę społeczną. Robocza nazwa to "zielona ściana". Podczas spotkania organizatorzy postarają się wypracować wizję akcji mającej na celu pokazanie światu, że w tym zakątku świata społeczeństwo też potrafi się cieszyć budzącą przyrodą, historią i tradycją miejsca, w którym mieszkamy.
16 marca, godz. 19, koncert zespołu Thrudy, Zespół Pałacowo - Parkowy w Małkowie. Na początku zespół Thrudy grał muzykę hc-punk, jednak dość szybko ewoluowała i zwróciła się ku muzyce alternatywnej, rockowej, ze elementami post punk, indie rock i rocka progresywnego.

WIELUŃ

18 marca, godz.14, Wernisaż wystawy "Laureaci Ziemi Wieluńskiej", Art Deco. Organizatorem wystawy jest Związek Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej. Na wystawie zobaczymy prace Marii Kozłowskiej, Iwony Widawskiej - Kubskiej, Ilony Foryś, Krystyny Wojtas, Władysława Łuczaka, Janusza Ścigały i Jana Czerwińskiego. W programie przewidziano także występ piosenkarza Macieja Kupskiego. Patronat honorowy objęli: burmistrz Wielunia - Janusz Antczak, starosta wieluński - Andrzej Stępień i wójt gminy Biała - Sławomir Świgoń.
15, 19 i 22 marca - Polski Komitet Pomocy Społecznej w Wieluniu organizuje Akcję Pomocy Dzieciom pod nazwą „Kurczaczek”. Zbiórka żywności i pieniędzy odbędzie się 15, 19 i 22 marca w sklepach na terenie Wielunia. Chodzi o markety z sieci: Carrefour i Sedal. Paczki zrobione z darów trafią do szkół wieluńskich. Tam pedagodzy szkolni rozdają je najbardziej potrzebujących dzieciom z gminy Wieluń.

DZIAŁOSZYN

24 marca, godz.16, MGOK, Festiwal Warta Song.

SOKOLNIKI

17 marca, godz. 17, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach po raz pierwszy zorganizuje "Wieczór Żydowski. Wszystko za sprawą spektaklu sokolnickiej grupy Ekstrakt: "I tylko widzę ich twarze". Tematyką przedstawienia jest życie ludności polskiej i żydowskiej w czasie drugiej wojny światowej. Przypomnijmy, że dzięki spektaklowi młodzi aktorzy w ubiegłym tygodniu zajęli pierwsze miejsca na powiatowym i regionalnym przeglądzie teatrów

CZARNOŻYŁY

16-17 marca.Przez dwa najbliższe weekendy szachiści będą rywalizować w Turnieju Czterech Gmin. Pierwsza odsłona zawodów w sobotę w Czarnożyłach. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy turniejowe:
A - zawodniczki i zawodnicy z rankingiem 1400 i więcej
B - zawodniczki i zawodnicy z rankingiem do 1250
W konkursie zadań obowiązywać będzie taki sam podział na grupy jak w turnieju szachowym. Harmonogram
I - partia włoska (4 rundy), GOK w Czarnożyłach, 16 marca 2013, godz. 9:00
II - gambit hetmański (4 rundy), Gimnazjum w Białej, 17 marca 2013, godz.13:30
III - obrona caro-kann (4 rundy), Szkoła Podstawowa w Wierzchlesie, 23 marca 2013, godz.9:00 IV - obrona sycylijska (3 rundy), Zespół Szkół i Przedszkole w Mokrsku, 24 marca 2013, godz.13.30.

Zebrała: ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u