Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Policjanci z Sieradza otwarci na debaty społeczne

Policjanci z Sieradza otwarci na debaty społeczne

debata114 marca Komenda Powiatowa Policji w Sieradzu rozpoczęła cykl debat społecznych na terenie sieradzkiego powiatu. To spotkania, podczas których policjanci wspólnie z mieszkańcami postarają się zdiagnozować problemy występujące w konkretnym terenie. W czasie tych spotkań, jak wyjaśnia rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Sieradzu, mł. asp. Paweł Chojnowski, będą starali się poznać oczekiwania społeczeństwa w stosunku do policji, a także będą przestrzegać przed różnego rodzaju zagrożeniami. - Będziemy starali się dotrzeć do konkretnych grup społecznych, a także do poszczególnych miast i gmin na terenie naszego powiatu. W debatach tych uczestniczyć będzie kierownictwo komendy, dzielnicowi z rejonów, czasami przedstawiciel straży pożarnej lub pracownik instytucji samorządowej. Zaproszenia będą też otrzymywać przedstawiciele lokalnych samorządów - dodaje rzecznik Chojnowski.

 

Pierwszą tegoroczną debatę skierowano do grupy seniorów, gdyż to właśnie emeryci i renciści są wyjątkowo narażeni na działalność przestępczą ze strony wszelkiego rodzaju oszustów i naciągaczy. Debata ta była szeroko promowana w lokalnych mediach, które zapraszały one do udziału w niej starszych mieszkańców miasta. W spotkaniu w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzu przy ulicy Armii Krajowej uczestniczyło około 60 seniorów, w tym jego pensjonariusze. Na zaproszenie komendanta mł. insp. Krzysztofa Woskowskiego w spotykaniu uczestniczył również przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Debatę otworzył komendant sieradzkiej jednostki, który w swoim wystąpieniu przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu za ubiegły rok. Po nim głos zabrał przedstawiciel straży pożarnej, który na kanwie groźnego pożaru sprzed 4 lat właśnie w tym domu opieki, uczulił mieszkańców na przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Po nim krótkie wystąpienie miał pracownik MOPS-u informując o możliwościach i zakresie pracy jego instytucji - relacjonuje rzecznik policji.

W drugiej części spotkania przedstawiono zebranym film, przestrzegający przed oszustwami na tak zwanego „wnuczka" (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1374-w-sieradzu-oszustom-sie-nie-udalo-w-zdunskiej-woli-wrecz-przeciwnie, http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1335-falszywy-elektryk-okrada-w-sieradzu). Po jego obejrzeniu przedstawiciel komendy omówił metody działania tego typu przestępców, a także możliwości obrony przed nimi. W dalszej części poruszył również problem zbliżającego się w maju tego roku wyłączenia analogowego sygnału telewizyjnego. Przestrzegł, że tą sytuację mogą wykorzystywać przestępcy i naciągacze, proponując zakup po zawyżonych cenach dekodera lub podsuwając do podpisu nieważne umowy inkasując za to nienależne opłaty. Poruszono również problem oddalania się pensjonariuszy z terenu DPS-u bez informowania personelu. Z obawy o życie i zdrowie danej osoby kilkakrotnie wszczynano już poszukiwania, w trakcie których okazywało się, że pensjonariusz przebywał na terenie miasta u znajomego bądź dalszej rodziny.

Opracowano wstępne zalecenia i wnioski, które będą skrupulatnie przeanalizowane przez kierownictwo policji. Na koniec debaty wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki tematyczne. Kolejne debaty społeczne odbędą się w dniach 19-21 marca br. na terenie Błaszek, Złoczewa i gminy Goszczanów.

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u