Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pechowy piątek pod Pajęcznem

Pechowy piątek pod Pajęcznem

250-142306Kierowca wjechał do rowu ciężarówką, zablokował drogę. Niemal w tym samym czasie i tym samym miejscu doszło do drugiego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch innych pojazdów osobowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

21 stycznia około godziny 18.50 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie otrzymał zgłoszenie o zablokowanej przez tira drodze wojewódzkiej nr 483 pomiędzy miejscowościami Skąpa a Strzelce Wielkie. Chwilę później otrzymał kolejne zgłoszenie, tym razem od policjantów ruchu drogowego będących już na miejscu zdarzenia - kolizji dwóch samochodów osobowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący zespołem pojazdów 47-letni obywatel Białorusi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechał do rowu blokując dwa pasy ruchu. Taka sytuacja na drodze zmusiła wielu kierujących do zawrócenia i szukania objazdu. Jedną z nich była kierująca samochodem Passat 36-letnia mieszkanka powiatu pruszkowskiego. W trakcie wykonywania manewru zawracania w Passata uderzyła nadjeżdżająca samochodem marki Alfa Romeo, którym kierował 27-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Na czas trwania policyjnych czynności wykonywanych na miejscu zdarzenia ruch był całkowicie zablokowany a policjanci zorganizowali objazdy. Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego żaden z jego uczestników nie ucierpiał. Kierujący tirem został ukarany mandatem karnym natomiast kierujący Alfa Romeo odmówił przyjęcia mandatu wobec czego finał kolizji zakończy się przed Sądem.
Śnieżyca, silny wiatr, zaśnieżona droga, ograniczona widoczność oraz zmienne warunki pogodowe wymagają od kierujących jeszcze większej koncentracji i uwagi. Pamiętajmy, aby zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Pozwoli nam to bezpiecznie dotrzeć do celu i uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Policjanci, apelują o rozwagę i ostrożność za kierownicą oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

asp. Marcin Pawełoszek
Oficer Prasowy KPP w Pajęcznie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u