Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Mocny cios w SMOG Sieradzkiego Alarmu Smogowego

Mocny cios w SMOG Sieradzkiego Alarmu Smogowego

SASmobilneplucaSieradzki Alarm Smogowy zachęca do zapoznania się ze szczegółami nowej kampanii informacyjnej tej organizacji proekologicznej Rusza właśnie intensywna kampania informacyjna Sieradzkiego Alarmu Smogowego. Za ich sprawą do Sieradza trafiły właśnie środki pozwalające na przybliżenie mieszkańcom problematyki ochrony środowiska, a przede wszystkim realnych obowiązków i konsekwencji wynikających ze zmieniającego się prawa chroniącego środowisko.

 

Sieradzki Alarm Smogowy będzie edukował, wyjaśniał i pokazywał. Do tego celu posłuży się konkretnymi przykładami obrazującymi jakość powietrza. Przez dwa tygodnie sieradzkie powietrze, na oczach mieszkańców miasta, będą wdychały sztuczne, dwumetrowe płuca. Duża instalacja stanie w centrum już 6 lutego i zostanie tu do 20 lutego. Ta akcja to efekt współpracy sieradzkich aktywistów z Polskim Alarmem Smogowym, który z „płucami” odwiedza różne miejscowości w kraju. SAS zaprosił do współpracy również Urząd Miasta. Ten wspiera akcję działaniami organizacyjnymi. Pomoże także firma Scanfil, która zobowiązała się pokryć koszty operacyjne utrzymania „płuc” w tym między innymi niezbędne podłączenie do prądu. Wszystkie działania będą realizowane na przestrzeni najbliższych miesięcy. Ich efektem ma być oczywiście poprawa świadomości mieszkańców miasta. Chodzi zarówno o tych, którzy nadal produkują zanieczyszczenia, jak i tych, którzy je wdychają. W przyszłym roku w województwie łódzkim, w tym także w Sieradzu, wejdzie w życie zakaz używania wszystkich starych „kopciuchów”, które nie spełniają klasowych wymagań. O tym i innych ważnych dla środowiska sprawach będą mówili działacze Sieradzkiego Alarmu Smogowego w kampanii zaplanowanej na najbliższych kilka miesięcy. Więcej informacji znajdziecie na profilach społecznościowych Sieradzkiego Alarmu Smogowego oraz na stronie sieradzkialarmsmogowy.pl.

W imieniu SAS Mariusz Wojnowicz
www.sieradzkialarmsmogowy.pl

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRóżne mogą być prezenty dla nauczycieli

Jeszcze nie tak dawno powszechnym zwyczajem w polskich szkołach było dawanie prezentom wychowawcom klas. Tak też było w klasie IIIB w Szkole Podstawowej w Brzęczyszczykowicach.
Zosia, której mama ma kwiaciarnię, przyniosła pudło. - Zosiu, tam na pewno są kwiaty - mówi wychowawczyni.
- Oj, skąd pani wie...
Kolejnym darczyńcą był Marcinek, którego tata był cukiernikiem.
- W tym pięknym pudełku na pewno są smakowite ciasteczka? - zapytała nauczycielka.
- Tak, zgadła pani - odpowiedział Marcinek. Następny w kolejce z prezentem był Stasio, którego tatuś prowadził ekskluzywny sklep alkoholowy.
- Oj, z tego pudełka coś przecieka - powiedziała pani i polizała ciecz.
- To na pewno wino? - Nie odpowiedział Stasio. Więc pani polizała jeszcze raz mówiąc:
- Że też nie poznałam, to koniak?
- Nie odpowiedział Staś - świnka morska...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u