Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Co, gdzie, kiedy w regionie sieradzkim?

Co, gdzie, kiedy w regionie sieradzkim?

3103naborOto propozycje wiosennych imprez w regionie na najbliższe dni, od 22 marca począwszy. Szczegóły poniżej oraz na plakatach.

 

ZDUŃSKA WOLA

22 marca; MDK filia w Krarsznicach, IX Zduńskowolski Dzień Teatru w filii Miejskiego domu kultury w Karsznicach, finał.
22 marca; godz. 19, filia MDK w Karsznicach, Młoda Scena Fan Rock. Wystąpią: Infamia, Lapidarium i Tabula Raza.
22-24 marca; Hotel Biesiada, IX Ogólnopolski Zjazd Dzieci i Młodzieży po Przeszczepie Serca.
23 marca; godz. 19, Bazylika Mniejsza WNMP, ul. Kościelna, Koncert PRAWOSŁAWNEGO CHÓRU KATEDRY ŁÓDZKIEJ, wstęp wolny.
24 marca; godz. 19, parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Staffa, Misterium Męki Pańskiej "Od Wieczernika do Zmartwychwstania". Wystąpi grupa teatralna "Cultus".
24 marca; godz. 20, Klub Muzyczny Centrala, ul. Zielona 2, – Frank Morey wystąpi w klubie muzycznym Centrala. Muzyk, pochodzący z Lowell w stanie Massachussets, ma na koncie pięć płyt. W przedsprzedaży bilety kosztują 25 złotych, natomiast 30 złotych w dniu koncertu. (więcej szczegółów na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1456-centrala-zaklina-wiosne, http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1448-folkowo-i-rockowo-na-powitanie-wiosny-w-centrali).
Do 27 marca w Liceum Plastycznym im. Katarzyny Kobro oglądać można wystawę malarstwa i rysunku studentów ASP w Warszawie.
10 kwietnia, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, otwarcie wystawy „Jestem stąd. Polska wielu narodów”. Na wystawie będą prezentowane portrety i wywiady z przedstawicielami piętnastu mieszkających w Polsce mniejszości, także tych nie wymienionych w ustawie, czyli: białoruskiej, czeskiej,karaimskiej, kaszubskiej, litewskiej, łemkowskiej, niemieckiej, ormiańskiej, romskiej, rosyjskiej, słowackiej, śląskiej, tatarskiej, ukraińskiej, żydowskiej.
18 kwietnia; godz. 18 - W filii MDK w Karsznicach spektakl „Andropauza 2, czyli męska rzecz być kobietą”. Na scenie obejrzeć będzie można znanych aktorów. Bilety w cenie 65 zł już do nabycia w sekretariacie MDK oraz filii MDK.

SIERADZ

22 marca; godz. 13, Grzegorz Nawrot - pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi wystąpi o dwukrotnie z wykładem zatytułowanym: Generał August Emil Fieldorf "Nil". Pierwsze ze spotkań zorganizowane będzie dla osadzonych Zakładu Karnego w Sieradzu i rozpocznie się o godz. 11.30. Otwarte dla szerszej publiczności spotkanie rozpocznie się o godz. 13 w sieradzkim Klubie Garnizonowym przy ul. Sienkiewicza 6.
22 marca; godz. 16.30 i 19, Teatr Miejski zaprasza na spektakl „Sex guru”. Cena biletu: 60 zł.
24 marca; godz. 11, w hali MOSiR odbędzie się wystawa psów rasowych.
25 marca; godz. 10, w SCK odbędzie się konferencja profilaktyczna pt. „Alkohol – droga donikąd”.
26 marca; godz. 10 Teatr Miejski zaprasza na eliminacje rejonowe 58. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
4 kwietnia; Kino Teatr, seanse filmowe. Tym razem 2 seanse: godz. 18.00 - film ,,Nieletni/Pełnoletni'' godz. 20.00 - film "Daję nam rok" Bilety do nabycia w kasie Sieradzkiego Centrum Kultury lub on-line na stronie www.scksieradz.pl

UNIEJÓW

22 marca; godz. 16, Sala Rycerska Zamku w Uniejowie. Spotkanie promujące pierwszy tom nowego wydawnictwa i prezentacja artykułów w "Biuletynie Uniejowskim". Wystąpi także Zespół Tańca Dawnego "Dworzanie".

ZŁOCZEW

22 marca; o godz. 18, Miejski Ośrodek Kultury w Złoczewie zaprasza na wieczór z muzyką.

ŁASK

22 marca; Łaski Dom Kultury, ŁDK serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie savoir- vivre pn. "Obycie umila życie". Konkurs organizowany jest dla uczniów klas VI szkół podstawowych.
22 marca o godz. 10 - finał.
23 marca; Łaski Dom Kultury zaprasza na drugą edycję warsztatów tanecznych Winter Workshop Express. Zajęcia poprowadzą instruktorzy warsztatowi grupy S'Crew, których będzie można spotkać również w tym roku na Letnim Obozie Tanecznym. Lekcje będą prowadzone na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Liczba miejsc ograniczona.
23 marca; w hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ulicy Warszawskiej 13 odbędą się XIX Mistrzostwa Polski Oyama Karate w KATA. Wstęp wolny.
5 kwietnia; Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łasku oraz Łaski Dom Kultury zapraszają na wystawę w Galerii z Fortepianem pt. "Dotyk Anioła". Wystawa będzie czynna w dniach od 5 do 30 kwietnia br. Wystawa powiązana jest z jubileuszem 15-lecia WTZ. 7 kwietnia; Powiat Łaski nieprzerwanie od 2006 roku we współpracy z władzami samorządowymi gmin z terenu powiatu łaskiego, księdzem prałatem Marianem Ciupińskim, proboszczem parafii NP NMP w Łasku oraz środowiskiem sportowym organizuje Bieg Pamięci Jana Pawła II w Łasku dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. 7 kwietnia, odbędzie się kolejna edycja Biegu Pamięci Jana Pawła II. W 8. rocznicę śmierci Papieża Polaka.

WIERUSZÓW

Do 19 kwietnia można w Wieruszowskim Domu Kultury robić rezerwację na koncert grupy LemOn. Zwycięzcy programu Must Be The Music Tylko Muzyka, grupa LemOn wystąpi 29 kwietnia o godz. 19 w Wieruszowskim Domu Kultury. Twórcy takich utworów, jak „Napraw” i „Będę Z Tobą” oficjalnie potwierdzili już swój koncert. Jak powiedziała nam Małgorzata Zych z WDK-u, zespół wstępnie miał wystąpić na Dniach Wieruszowa. Już dziś można kupić bilety na koncert, do 19 kwietnia kosztują 30 złotych. Uczniowie i studenci mogą liczyć na zniżkę. Wszystkie szczegóły dotyczące koncertu na stronie internetowej Wieruszowskiego Domu Kultury.

WIELUŃ

5 kwietnia; Wieluński Dom Kultury, koncert zespołu "Czerwie". Bilety dostępne są w kasie WDK w cenie: 30 zł (w przedsprzedaży do 29 marca) i 35 zł (w dniu koncertu). "Czerwie" to niezależna małopolska formacja, która powstała w 2000 roku. Prezentuje alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu.

DZIAŁOSZYN

24 marca, godz. 16, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Działoszynie, Festiwal Warta Song. Wystąpi 43 wykonawców.

GMINA CZARNOŻYŁY

22 marca, godz. 17. W trzech szkołach odbędą się Warsztaty Wielkanocne: w Łagiewnikach, w Wydrzynie i w Czarnożyłach. Odbędą się też spotkania z pisarką Renatą Piątkowską.

Zebrała: ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u