Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ścieżki rowerowe do poprawy. Powinny zniknąć z nich słupy i zawalidrogi - apeluje prokuratura

Ścieżki rowerowe do poprawy. Powinny zniknąć z nich słupy i zawalidrogi - apeluje prokuratura

SCIEZKI-ROWEROWEW listopadzie 2012 roku zduńskowolska Prokuratura Rejonowa wzięła pod lupę ścieżaki rowerowe w mieście. Zarówno na drogach zarządzanych przez powiat, jak i miejski samorząd. A wszystko po tym, jak w ubiegłym roku w wyniku zderzenia ze słupem na ścieżce przy ul. Bocznej zmarła rowerzystka ze Zduńskiej Woli. Śledczy sprawdzali, kto był winny, że wprowadzono rozwiązanie drogowe, które zagrażało bezpieczeństwu użytkowników ścieżek rowerowych i czy można zlikwidować lub przesunąć latarnie, które stanowią takie zagrożenie przy ul. Bocznej, jak i wielu innych ulicach.

 

Prowadząca postępowanie prokurator Agnieszka Karpacz, zastępca prokuratora rejonowego w Zduńskiej Woli, zaznaczała, że zgromadzona została dokumentacja, która miała odpowiedzieć na pytania, jak mogło dojść do takiej tragedii i dlaczego zarządcy dróg dopuścili niebezpieczne dla użytkowników ścieżek rowerowych w Zduńskiej Woli rozwiązania. - W toku tego postępowania ustalono, że na poszczególnych ulicach znajdują się na ciągach pieszo-rowerowych miejsca niebezpieczne w postaci umieszczonych tam znaków drogowych i słupów oświetleniowych, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla ruchu rowerowego - mówi pani prokurator. Nie było to jednak postępowanie karne, a jedynie uczulające administratorów na problem. Prokuratura wystąpiła teraz do zarządców dróg z pismem wzywającym do sprawdzenia bezpieczeństwa na wszystkich szlakach rowerowych w mieście oraz usunięcia kolizyjnych słupów czy znaków. Samorządy mają teraz 30 dni na odpowiedź, jakie podejmą kroki w tej sprawie.

W zduńskowolskim starostwie zanim wpłynęło pismo z prokuratury już poczyniono starania, aby poprawić bezpieczeństwo cyklistów na ciągach, za które odpowiedzialny jest powiat. Na pewno zmiany będą - jak zapowiada Piotr Pacelt - na ul. Szadkowskiej, gdzie na środku ścieżki rowerowej znajdują się słupy oświetlenia ulicznego. Trasa ścieżki zostanie zmieniona, aby zawalidrogi nie znajdowały się na niej i nie stwarzały zagrożenia. Przełożona ma zostać kostka. Prace rozpoczną się wraz z ociepleniem. W kwietniu.

Zduńskowolskie starostwo zwróci się też do PGE z prośbą o likwidację kolizyjnych słupów przy innych powiatowych drogach. Póki co będą one oznaczane żółto-czarnymi barwami, co ma zwiększyć ich widoczność. W planach jest także wycinka drzew. A co na ścieżkach zarządzanych przez miejski samorząd? Przesłane przez prokuraturę pismo jest póki co analizowane przez pracowników Biura Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta.

tekst i fot.: ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u