Strona główna Artykuły Aktualności Uczniowie z klasy policyjnej z Wojsławic w finale ogólnopolskim "Klasy Policyjnej Roku 2013"

wojslawiceReprezentacja klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach zakwalifikowała się jako jedyna z województwa łódzkiego do V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych o Puchar Komendanta Głównego Policji i tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2013”. W eliminacjach startowało 48 szkół, teraz zostało ich 25. Wystartują one w V Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych i w dniach 27-28 maja będą rywalizować o Puchar Komendanta Głównego Policji i tytuł „Klasy Policyjnej Roku 2013”.

O to cenne trofeum i prawo noszenia przez kolejny rok miana wszechstronnie wykształconej klasy o profilu policyjnym, stanęło w szranki (w ciągu wszystkich turniejowych edycji) już ponad 60 szkół z całej Polski. Eliminacje zostały przeprowadzone zostały w trzech jednostkach organizacyjnych policji: w Komendzie Głównej Policji w Warszawie, w Szkole Policji w Katowicach i Pile. Reprezentacja ZSRCKU w Wojsławicach swoje eliminacje miała w KGP w Warszawie. Test wiedzy przygotowany przez wykładowców Zakładu Prawa Szkoły Policji w Pile zawierał zagadnienia takie jak: historia i współczesność Policji, struktura organizacyjna Policji, służba w Policji, obowiązki, uprawnienia i etyka zawodowa policjanta, broń palna i środki przymusu bezpośredniego, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, profilaktyczne aspekty pracy Policji. Zespół w składzie (Na zdjęciu): Julita Zientara, Patryk Jasiński, Jakub Karpiński i Kamil Rygas uzyskał trzeci wynik w kraju. Trzeba zaznaczyć, że drużyna reprezentująca szkołę z Wojsławic startowała w tym turnieju po raz pierwszy.