Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Trzecie boisko w MOSiR w Sieradzu modernizowane

Trzecie boisko w MOSiR w Sieradzu modernizowane

BoiskonaoponachTrwa kolejny etap modernizacji trzeciego boiska na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sieradzu. Postęp prac można obserwować wybierając się chociażby na spacer do parku im. Adama Mickiewicza, bo właśnie tam znajduje się modernizowane boisko.

 

Dotychczasowa murawa została już usunięta na głębokości 3-4 cm. Dalsza przebudowa obejmie ułożenie geowłókniny, wyprofilowanie spadków boiska zasypką żwirowo-piaskową, ułożenie na zasypce rur drenarskich oraz wykonanie właściwych warstw konstrukcji płyty boiska. Po takich zabiegach wysiana zostanie nowa trawa oraz wykonany zostanie system zraszania płyty boiska. Za liniami bramkowymi zamontowane zostaną profesjonalne bramki do gry w piłkę nożną oraz tak zwane piłkochwyty. Rozprowadzona zostanie również instalacja elektryczna pod planowany w trzecim etapie montaż fundamentów słupów oraz projektorów oświetleniowych.
Warto pokreślić, że obiekt zwany "boiskiem na oponach" to jedno z najstarszych boisk na terenie MOSiR. Dawniej służyło jako boisko pomocnicze dla głównej płyty stadionu. Tu odbywały się treningi – zwłaszcza młodszych zawodników piłkarskich, szkolących się na terenie ośrodka w Sieradzu. By przywrócić tę funkcję konieczna jest modernizacja. Jej pierwszy etap zakończył się w ubiegłym roku. Powstało ogrodzenie wraz z bramą i furtkami oraz rozdzielnia elektryczna, której dotychczas w tym miejscu brakowało.
Wykonawcą tego etapu przebudowy boiska, popularnie nazywanego "boiskiem na oponach", z uwagi na otaczające plac gry wkopane w ziemię opony, będzie firma "Leszek Kułak - Budownictwo sportowe. Inżynieria Krajobrazu" ze Skwierzyna. Modernizacja kosztować będzie 735 tys. zł. 60 tys. zł pokryje dofinansowanie z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach programu "Infrastruktura sportowa Plus".

Michał Sitarek
Referat Promocji | Urząd Miasta Sieradza

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u