Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zaśmiecał, złapany, będzie teraz ukarany

Zaśmiecał, złapany, będzie teraz ukarany

policjaaPolicjanci namierzyli mężczyznę, który wysypał śmieci w miejscu publicznym, w Walichnowach w gminie Sokolniki. Oprócz finansowej konsekwencji za swój czyn, sprawca wykroczenia musiał posprzątać swoje śmieci.

 

4 maja po godzinie 12:00 dyżurny wieruszowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscu publicznym, w pobliżu jednej z posesji w Walichnowach, w gminie Sokolniki, zostały wyrzucone śmieci. Zaśmiecanie miejsc publicznych stanowi jedno z najbardziej uciążliwych społecznie wykroczeń a ściganie ich sprawców, to jedno z priorytetowych zadań policjantów. W związku z powyższym, dzielnicowy gminy Sokolniki który pojechał na miejsce tej interwencji, od razu zajął się poszukiwaniem sprawcy tego wykroczenia. Dzięki dobrej znajomości rejonu oraz współpracy z dzielnicowym z gminy Biała, policjant szybko ustalił mężczyznę, który postanowił urządzić sobie śmietnik z miejsca publicznego. Okazał się nim 45 – letni mieszkaniec gminy Biała w powiecie wieluńskim. Sprawca przyznał się do porzucenia swoich śmieci. W tej sytuacji zaskoczony wizytą dzielnicowego z Sokolnik 45 – latek, został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo mężczyzna musiał uprzątnąć swoje śmieci i doprowadzić miejsce do stanu przedniego. Poza tym sprawca wykroczenia został zobowiązany do podpisania umowy na odbiór odpadów komunalnych, w miejscowym urzędzie gminy.
Apelujemy do mieszkańców naszego regionu o nie zaśmiecanie miejsc publicznych w szczególności dróg, ulic, placów, ogrodów, trawników i innych ogólno dostępnych miejsc. Informujemy, że niektóre drogi powiatu wieruszowskiego są monitorowane pod kątem ich zaśmiecania. Przypominamy, że za zaśmiecanie, grozi grzywna w drodze mandatu karnego do 500 złotych lub grzywna przed sądem nawet do 5000 złotych.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Oficer Prasowy KPP w Wierusowie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u