Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Skręciła i skasowała bez prawa jazdy

Skręciła i skasowała bez prawa jazdy

policjaWieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej samochodu osobowego z dostawczym. Przyczyną było nieprawidłowe skręcanie. Jak się również okazało, sprawczyni kolizji nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Do tej kolizji drogowej doszło 10 maja po godzinie 15 na skrzyżowaniu ulic Bolesławiecka – Prusa w Wieruszowie. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierująca dostawczym Peugeotem Boxer, 49 – letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego, nie zachowała należytych środków ostrożności podczas manewru skrętu w ulicę Bolesławiecką i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym Oplem Zafirą. Ty samochodem kierował 57 – letni mężczyzna. W wyniku zderzenia doszło do uszkodzenia pojazdów. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalili również, że sprawczyni tej kolizji, nie posiada prawa jazdy, które wcześniej utraciła za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W tej sytuacji, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci ukarali kobietę mandatem karnym, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, 49 – latka odpowie przed sądem. Pojazd którym kierowała kobieta, został przekazany osobie uprawnionej do kierowania.
Przypominamy, że w myśl obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. W takich przypadkach sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Oficer Prasowy KPP w Wieruszowie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u