Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Na tyle nietrzeźwy, że spowodował kolizję drogową

Na tyle nietrzeźwy, że spowodował kolizję drogową

259-148284Na drodze S-8 doszło do wypadku z udziałem dwóch ciężarówek. 53-letni kierujący Mercedesem, który miał w organizmie prawie 0,4 promila alkoholu najechał na stojącego na pasie awaryjnym Dafa. W wypadku ucierpieli obydwaj kierujący, którzy z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Apelujemy o rozsądek i zachowanie ostrożności na drodze!

 

Do zdarzenia doszło 19 maja przed godziną 3.00 na 167 kilometrze drogi ekspresowej S-8 w kierunku Wrocławia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 53-letni mieszkaniec Głowna kierujący Mercedesem z naczepą najechał na stojącego na pasie awaryjnym Dafa. Jego 65-letni kierowca znajdował się poza pojazdem i usuwał awarię.
Na miejscu pracowali policjanci z udziałem technika kryminalistyki. Wykonali oględziny, przesłuchali świadków i zabezpieczyli ślady związane ze zdarzeniem. Zbadali również stan trzeźwości kierowców. Okazało się, że 53-latek miał w organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. Kierowca Dafa był trzeźwy. Obydwaj kierujący z niegroźnymi obrażeniami ciała trafili do sieradzkiego szpitala. Przez kilka godzin droga była zablokowana. Policjanci zorganizowali i kierowali na objazdy. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.
Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Jeśli piłeś alkohol, nigdy nie wsiadaj za kierownicę. Jazda w stanie nietrzeźwości to częsta przyczyna wielu tragedii oraz niebezpiecznych zdarzeń drogowych!

asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka
Oficer Prasowy KPP w Sieradzu

259-148285

259-148287

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u