Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Głosowanie w ramach "Zielonego Budżetu" Zduńskiej Woli rusza 1 czerwca

Głosowanie w ramach "Zielonego Budżetu" Zduńskiej Woli rusza 1 czerwca

pobranOsiemnaście proekologicznych projektów mieszkańcy zgłosili do pierwszego w historii Zduńskiej Woli " Zielonego Budżetu". Jedenaście z nich spełnia kryteria formalne i zostanie poddanych ocenie. Przez cały czerwiec zduńskowolanie będą mogli wyrazić swoje opinie na ich temat. Na realizację najwyżej ocenionych urząd miasta przeznaczy co najmniej 200 tys. zł.

 

Mieszkańcy mogą opiniować następujące projekty (szczegóły o każdym z nich na: https://zdunskawola.pl/zielony-budzet/zgloszone-zadania/ ): „Zagospodarowanie przestrzeni przy ulicy Piwnej w formie parku kieszonkowego”; „Kwiatowe kaskady w Karsznicach”; „Park kieszonkowy pomiędzy restauracją McDonalds a sklepem Biedronka przy ulicy Łódzkiej i Stanisława Moniuszki”; „Zagospodarowanie Pasażu im. Janusza Kusocińskiego”; „Zielone osiedle Jana Pawła II”; „Łąka kwietna wokół kamienia upamiętniającego 70-lecia Koła Pszczelarzy w Zduńskiej Woli”; „Srebrna w kwiatach”; „Kwiaty na Frajszycy”; „Miejska łąka kwietna czyli „Kwietny róg obfitości”; „Domki dla owadów i poidełka dla ptaków” i„Domy dla ptaków”. Swoje opinie o projektach i ich oceny zduńskowolanie mogą wyrazić elektronicznie poprzez specjalnie przygotowaną stronę internetową : https://bit.ly/3MXIc57 Będą na to mieli czas od 1 do 30 czerwca. Wówczas strona będzie aktywna.

KaMi S

FOTO: Jeden z projektów zakłada zagospodarowanie pasażu im. Janusza Kusocińskiego. Celem projektu jest modernizacja oraz rekonstrukcja terenu zielonego przed Dworcem PKP, w kwadracie ulic Dworcowej, Szadkowskiej, Kilińskiego i Słowackiego. Planuje się zmianę nawierzchni ścieżki na przepuszczalną, wykonanie nasadzeń roślin cebulowych, traw, krzewów, drzew (ozdobnie kwitnących) w układzie piętrowym. Po środku Pasażu wykonanie „ronda”, w którym umieszczone zostaną ławki, kosze na śmieci z kompozycją zieloną pośrodku. Planuje się również modernizację oświetlenia parkowego np. niskie latarnie wzdłuż ścieżki. Projekt przyczyni się do zwiększenia naturalnej retencji wód oraz będzie zieloną wizytówką miasta Zduńska Wola. Jak pasaż wygląda obecnie, można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Fot. KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u