Strona główna Artykuły Aktualności Aleks Pakuła, były zawodnik Klubu Tenisa Stołowego Sieradz wśród najlepszych tenisistów stołowych Europy

289224980_3126443824235420_3279650323957279359_nReprezentanci Polski osiągnęli znakomite wyniki podczas turnieju indywidualnego Mistrzostw Europy młodzików w Podgoricy. W stolicy Czarnogóry wicemistrzem w grze pojedynczej został Samuel Michna, a brązowe medale wywalczyli w tej samej konkurencji Aleks Pakuła i Katarzyna Rajkowska.

Turniej gry pojedynczej młodzików wyraźnie zdominowali Polacy, którzy w komplecie zameldowali się na podium. Tytuł wicemistrza Europy do lat 13 wywalczył w Podgoricy Samuel Michna, który w finałowym meczu przegrał z Austriakiem Benjaminem Girlingerem 1:3 (13:15, 13:11, 5:11, 9:11). Wcześniej, bo w półfinale, lider ogólnopolskiej listy młodzików wygrał z Berkiem Oztoprakiem z Turcji 3:1 (13:11, 11:9, 10:12, 11:6). Na trzecim miejscu zmagania singlowe wśród młodzików zakończył Aleks Pakuła. Tenisista stołowy Bogorii Grodzisk Mazowiecki w półfinale uległ, podobnie jak Michna, późniejszemu złotemu medaliście – Benjaminowi Girlingerowi 1:3 (11:9, 9:11, 7:11, 9:11). Z medalem w grze pojedynczej młodziczek wróciła z Podgoricy Katarzyna Rajkowska. Zawodniczka Olimpijczyka Jeżewo dotarła do półfinału, w którym mimo prowadzenia 2:0 w setach uległa Niemce Elisie Nguyen 2:3 (11:7, 11:8, 8:11, 9:11, 5:11). Półfinałowa porażka sprawiła, że Rajkowska stanęła na najniższym stopniu podium w Podgoricy.
Z pierwszych, historycznych Mistrzostw Europy U13 biało-czerwoni wrócą z czterema medalami. Do trzech wywalczonych w turnieju gry pojedynczej, podopieczni trenerów Patryka Jendrzejewskiego i Macieja Karmolińskiego dorzucili wicemistrzowski tytuł w rywalizacji drużyn mieszanych.