Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 7 LIPCA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 7 LIPCA

31MOSIRESIOrganizatorzy wydarzeń plenerowych zaklinają deszcz. Bowiem opadów deszczu nie powinno w nadchodzący weekend brakować w całym regionie sieradzkim. A, i na upały raczej nie ma co liczyć. Pogoda będzie raczej wiosenna, niż letnia. W Ostrowie Warckim odbywać się będą Targi Odnawialnych Źródeł Energii, XXVI Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko oraz XIX Warcki Turniej Plażowej Piłki Siatkowej. W Spycimierzu zagrają orkiestry dęte. W Wieruszowie wystąpić mają Leszek Cichoński i Tomasz Grabny, w Wieluniu z kolei, Robert Kasprzycki oraz Bolewski&Tubis. Odbędą się też Dni Galewic, na których wystąpią Akurat, D-BOMB i Koniec Świata. W Działoszynie będzie można posłuchać Kuby Sienkiewicza. Co jeszcze i gdzie zaplanowano? O tym poniżej. Szczegóły na plakatach organizatorów.

 

OSTRÓW WARCKI, GMINA WARTA - 9 i 10 lipca. Port Jachtowy "Jeziorsko" w Ostrowie Warckim. Targi odnawialnych Żródel Energii , XXVI Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko oraz XIX Warcki Turniej Plażowej Piłki Siatkowej! Wystąpią takie gwiazdy jak: Weekend, Kabaret Koń Polski, Kombii i Papa Dance. Szczegóły na plakatach.

BŁASZKI

- 10 lipca, godz. 10, Centrum Kultury w Błaszkach - BŁASZKOWSKA LIGA GRY W TYSIĄCA.

WIERUSZÓW

- od 7 lipca. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

- od 7 lipca, w poniedziałki, środy i czwartki /z pominięciem dni świątecznych/ w Wieruszowskim Domu Kultury odbywać się będą lekcje języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Oddzielnie dla dzieci i dorosłych. Szczegóły na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/.

- 8 lipca, Rynek w Wieruszowie, godz. 20. Koncert z cyklu "MUZYKA NA ŻYWO" - Manufaktura Smaku - Letnia Strefa Chillout. Koncert Leszka Cichońskiego i Tomasza Grabnego! W programie swoich koncertów artysta wykonuje własne wersje standardów bluesowo-rockowych jak i jazzowych, utworów BB Kinga, Robbena Forda, Jimiego Hendrixa i Tadeusza Nalepy a także autorskie kompozycje z płyty "Sobą gram".Organizator Thanks Jimi Festival we Wrocławiu poświęconego Jimiemu Hendriksowi. Autor kursów do nauki gry na gitarze!

DZIAŁOSZYN

- 9 lipca, ulica Zamkowa 22, od godz. 9. Pałacowe rozpoczęcia wkacji z szeregiem atrakcji głównie dla dzieci. O godz. 17 - koncert Kuby Sienkiewicza.

- 9 lipca, na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego odbędzie się wydarzenie sportowe pn. "Załęcze Ultra Run". Więcej informacji: www.zaleczeultrarun.com.pl

ZDUŃSKA WOLA

- od 7 lipca, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/; https://www.kinoratusz.com/zapowiedzi.php

- od 7 lipca, parafia św. Antoniego z Padwy. Od poniedziałku do piątku - poza dniami świątecznymi - zaprasza KLUB TRAMPOLINA: - od godz. 15 do 18, Klub Dziecięcy; od godz. 16 do 21 - Klub Młodzieżowy. Zasady uczestnictwa w szeregu ciekawych zajęć na: --> https://antoni.orione.pl/trampolina-klub/

- 7 - 31 lipca, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, czynna jest wystawa prac Magdy Kubiak "Zawieś oko".

- 7 lipca - 16 sierpnia. Wakacje z MDK w Zduńskiej Woli. Szczegóły na: --> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/15384-lato-ze-zduskowolskim-qemdekiemq-ruszyy-zapisy

- 8 lipca, godz. 17, Dom Kultury LOKATOR - PIĄTKOWE SZACHY DLA DOROSŁYCH. Spotkania otwarte.

SIERADZ

- 7 lipca- 31 sierpnia. Park linowy (ul. Sportowa, Park im. Adama Mickiewicza). Czynny codziennie od godz. 11.30 do 18.30 - plus ½ godz. na otwarcie i ½ godz. na zamknięcie parku linowego (ostatnie wejście o 18.30). Dla dzieci i młodzieży z sieradzkich szkół wejście na park linowy jest darmowe (po okazaniu legitymacji szkolnej).

- 7 lipca - 31 sierpnia. Ścianka Wspinaczkowa. Czynna codziennie od godz. 11.30 do 18.30 - plus ½ godz. na przygotowanie ściany wspinaczkowej do wspinaczki i ½ godz. na zabezpieczenie ściany wspinaczkowej (ostatnie wejście o 18.30). Dla dzieci i młodzieży z sieradzkich szkół wstęp na ścianę wspinaczkową jest darmowy (po okazaniu legitymacji szkolnej).

- 7 lipca- 31 sierpnia. Baseny nad rzeką Wartą. Czynne od godz. 11.00 do 19.00. Wstęp płatny: bilet normalny - 8 zł/2h (każda następne rozpoczęte 10 min - 1 zł), bilet ulgowy - 4 zł/2h (każda następne rozpoczęte 10 min - 1 zł). Dzieci do lat 7, pod opieką rodziców wchodzą za darmo.

- od 7 lipca. W czwartki i wtorki, osiedle za Szpitalem - wakacyjne przedszkole z animatorem. To w godz. 17-19. Kolejna propozycja to Wakacyjny Dziecięcy Klub Piłkarski. Tu przewidziane są zajęcia poświęcone piłce nożnej (boisko trawiaste) oraz koszykówce (boisko asfaltowe). Instruktorzy będą czekali na chętnych w godz. 16-18. Na osiedlu Za Szpitalem będą też wakacyjne turnieje piłkarskie. Terminy to 20 lipca oraz 13,17 i 20 sierpnia br. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.

- 7 lipca. Spółdzielczy Dom Kultury zaprasza do udziału w rodzinnej imprezie pn."Muzyczno taneczne wakacje" W letnie muzyczne rytmy wprowadzą uczestników: 1. Zespół Akord ze Spółdzielczego Domu Kultury; 2. Kapela Pożarniki; 3. wokalistka Klaudia Pawlak. Do tańca zaprosi Beata, która poprowadzi naukę Zumby. Zapowiada się atrakcyjne letnie popołudnie. Skorzystajmy z relaksu na świeżym powietrzu w rytmach lata, zachęcających do tańca. Dla dzieci przewidziano urządzenia rekreacyjne - dmuchańce - zjeżdżalnie i wielkie kule oraz warsztaty robotyki - zabawy z klockami lego i długopisami 3D. W przypadku deszczu impreza odbędzie się w innym ustalonym później terminie. Początek o godz. 17, na placu za blokiem Armii Krajowej 1.

- 8 lipca. Godz. 15. Powiatowa Biblioteka Publiczna, w godz. 10 - 16, PIĄTKOWE SPOTKANIA Z PLANSZÓWKAMI. Szczegóły na: --> https://pbp.sieradz.pl/planszowki-na-wakacje,n3100.html

- 8 lipca - 16 sierpnia. Warsztaty letnie z SCK. Więcej na: --> https://scksieradz.pl/node/3324

-10 lipca. VII SIERADZKI PIKNIK MOTOCYKLOWY. Od godz. 12.30, okolice Amfiteatru.

- 14 lipca. Godz. 22, park na os. Klonowe. KINO NA LEŻAKACH, projekcja filmu "Potok".

SPYCIMIERZ, GMINA UNIEJÓW

- 9 lipca. Drugi weekend lipca upłynie pod znakiem Gminnego Festiwalu Orkiestr Dętych. Zapraszamy do Spycimierza w sobotę na godzinę 17. Na plac przy remizie OSP. W spycimierskim festiwalu udział wezmą: Orkiestra Dęta OSP Spycimierz, Orkiestra Dęta ZHP-OSP Uniejów, Orkiestra Dęta Band Uniejów, Orkiestra Dęta Mieścisko oraz Orkiestra Dęta przy OSP Pruszki.

GALEWICE

- 9 i 10 lipca. DNI GALEWIC. Boisko sportowe przy ulicy Parkowej. Od godz. 16 . Wydarzenie rozpocznie zlot i parada motocykli. Nie zabraknie muzycznych atrakcji. Na scenie wystąpią m.in. Akurat, D-BOMB i Koniec Świata.

WIELUŃ

- od 7 lipca, Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- 7 lipca - 11 września. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawa czasowa „Sekrety apteki”.

- 7 lipca - 30 lipca. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawa "Żubr - król puszczy".

- 8 i 9 lipca. ALE WAKACJE! Park Miejski im. Żwirki i Wigury. Na wydarzenia muzyczne zaprasza Wieluński Dom Kultury.

Program letnich koncertów:

- sobota 9 lipca, godz. 21 - Robert Kasprzycki;

- niedziela 10 lipca, godz. 21 - Bolewski&Tubis grają Ciechowskiego (projekt "Obywatel Jazz").

ŁASK

- od 7 lipca. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar/

KaMi S

Jeśli wiecie o wydarzeniu, o którym nie wspominamy powyżej, przesyłajcie dane w komentarzach do CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 7 lipca wg wzoru: MIEJSCOWOŚĆ, godzina, miejsce/ulica, co się będzie działo. Z góry dziękujemy! Twórzcie ten portal razem z nami dla Was. NA TE STRONY W CZASIE WAKACJI WARTO ZAGLĄDAĆ:

https://muzeum.wielun.pl/
https://muzeum-sieradz.com.pl/wakacje-dla-dzieci-i-mlodziezy-w-muzeum-okregowym-w-sieradzu/
https://muzeumzdunskawola.pl/wydarzenia/
https://dklokator.pl/zapisy-na-wakacje-z-lokatorem/
https://laskidomkultury.com.pl/aktualnosci/
http://www.wdkwieruszow.pl/aktualnosci.html
https://wdkwielun.pl/ https://pbp.sieradz.pl/

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u