Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 4 SIERPNIA. DOTKLIWE ZNÓW UPAŁY!

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 4 SIERPNIA. DOTKLIWE ZNÓW UPAŁY!

7SIERPUNIEJOWDo soboty upał, upał, upał. W niedzielę oddech, a w następnym tygodniu miła temperatura rzędu 24-26 stopni Celsjusza. Poniżej informujemy co i gdzie zaplanowano na nadchodzący weekend i kolejne dni? Szczegóły także na plakatach organizatorów.

 

CZASTARY

- 6-7 sierpnia, XXX DNI CZASTAR. Jak zapowiada Radio Ziemi Wieluńskiej rywalizacja sportowa, kulinarna i mnóstwo świetnej zabawy – bardzo atrakcyjnie prezentuje się program tegorocznych Dni Czastar. Impreza rozpoczyna się już w sobotę o 15:00 od prezentacji kulinarnych umiejętności pań z KGW. - Zapraszamy wszystkich już w najbliższy weekend, 6 i 7 sierpnia, na teren rekreacyjno-sportowy do Czastar, na ulicę Wolności. Przygotowaliśmy szereg atrakcji. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie od strony kulinarnej, rozrywkowej, muzycznej, sportowej. W sobotę mamy bieg Czastarska Piątka – potwierdziło swój udział ponad 100 zawodników. Mamy też pierwszą rundę Pucharu Polski, na nowym boisku zagrają GKS Czastary i Victoria Skomlin. Mamy również występ zespołów muzycznych, m.in. zespołu BOYS. Mamy „Piknik z Produktem Polskim”, gdzie do rywalizacji staną panie z Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu wieruszowskiego. W niedzielę program artystyczny jest bardzo bogaty, bo będą i animacje dla dzieci, zespoły folklorystyczne, występy grup z Gminnego Ośrodka Kultury. Gwiazdą wieczoru jest zespół After Party. Myślę, że wszyscy czekają na naszą coroczną loterię, którą cyklicznie organizuje Towarzystwo Przyjaciół Czastar. Każdy los wygrywa. Oczywiście dyskoteka do białego rana. Będzie również pokaz fajerwerków - zapowiada dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Czastarach Aleksandra Ostrycharz-Polus.

RUDA

- 7 sierpnia. Ponad 60 osób opłaciło swój udział w Trzeźwościowym Cross Maratonie w Rudzie koło Wielunia. Impreza odbędzie się w niedzielę. Zawodnicy będą startowali w maratonie, biegu na 10 km oraz marszu nordic walking na 10 km. Biuro zawodów będzie się mieściło na boisku w Rudzie. Dla maratończyków zacznie pracę o 8.00, a dla pozostałych – o 10.00. Chętni będą się jeszcze mogli zapisać w dniu imprezy, na co liczą organizatorzy

STROŃSKO, GMINA ZAPOLICE

- 6-7 sierpnia, Park wiejski w Strońsku. Od godz. 14. W grodzie Mściwoja - Strońsko na osi czasu. Po raz jedenasty. Szczegóły na: --> https://www.facebook.com/events/5527694717269146

6 sierpnia: godz. 14 wjazd Mściwoja/prezentacja bractw; godz. 15 Turniej rycerzy późnego średniowiecza; godz. 17 Turniej wojów wczesnego średniowiecza; godz. 18 koncert Strońska Czar; godz. 19 Inscenizacja zdobycia grodu; godz. 19.30 koncert Marika Band; godz. 20.30 koncert zespołu Jar.

7 sierpnia: godz. 10 - 14 LARP; godz. 12 pokaz walki wojów; godz. 13 turniej łuczniczy; godz. 13.30 pokaz artyleryjski; godz. 14 scenka rodzajowa.

WIERZCHLAS

- 7 sierpnia, od godz. 15, boisko przy ulicy Sportowej DZIEŃ CEBULI I ZIEMNIAKA.

WIERUSZÓW

- od 4 sierpnia. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

- 4 sierpnia. Kino na leżakach. Projekcja filmu "Tajmniczy ogród". Rynek w Wieruszowie.

- 6 sierpnia. Ubiegłotygodniowe ulewy spowodowały, że w Wieruszowie odwołano kilka wydarzeń plenerowych. Bolewski & Tubis zagrają jednak z poślizgiem Ciechowskiego! O godz. 20. Program „Obywatel Jazz" poświęcony jest nieodżałowanemu Grzegorzu Ciechowskiemu. Choć w 2021 roku minęło już 20 lat od śmierci tego wszechstronnego artysty, to po jego twórczość cały czas sięgają liczni muzycy. Bolewski i Tubis postanowili przypomnieć część repertuaru Obywatela G.C. i Republiki. Muzyka duetu Bolewski & Tubis to niespotykane połączenie piosenki i improwizacji, polskie teksty, niezwykła synergia, która zaskakuje i przyciąga uwagę podczas koncertów. Nieprzewidywalny pierwiastek improwizacji, sprawia, że ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. W razie zapowiadanych deszczów koncert zostanie przeniesiony do sali WDK.

ZDUŃSKA WOLA

- od 4 sierpnia, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/; https://www.kinoratusz.com/zapowiedzi.php

- 5 sierpnia, godz. 18, sala widowiska w siedzibie Browaru Staropolskiego. Maciej Brudzewski - stand up. Maciej Brudzewski zaprasza na swój 4 program komediowy "Skok na strach"! W nowym materiale Maciek wyciąga na wierzch ludzkie lęki, obawy, paranoje aktualnego świata i bezlitośnie je wyśmiewa. Poznasz mnóstwo ciekawych postaci, znajdziesz się w sytuacjach co najmniej zwariowanych, by po chwili zorientować się, że wszystkie te historie w mniejszym lub większym stopniu są właśnie o Tobie. Support: Paweł Bakteria

- 5 sierpnia, godz. 17, Dom Kultury LOKATOR - PIĄTKOWE SZACHY DLA DOROSŁYCH. Spotkania otwarte.

- 6 i 7 sierpnia. Siedziba strzelców SOKOŁA przy ul. Szadkowskiej 16 (wejście przy garażach od strony bloku Pomorska 19). Turniej Strzelectwa Pneumatycznego w Konkurencjach Olimpijskich, by sprawdzić się w sportowej rywalizacji, ale również, by poznać tajniki strzelectwa i nauczyć się posługiwania bronią. Dlatego na zajęcia mogą przyjść zarówno osoby początkujące, jak i ci, którzy są już nieco obyci ze strzelnicą. Dla najlepszych przewidziano puchary i dyplomy. Od sierpnia do października odbędzie się 16 weekendowych spotkań ze strzelectwem. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10:00 - 16:00.

- 10 sierpnia. Godz. 18, Kawiarnia (Nie tylko) Literacka w zduńskowolskim Ratuszu. Wernisaż kolaży Patrycji Fiłki. Czynny do 10 października.

SIERADZ

- 4 - 31 sierpnia. Park linowy (ul. Sportowa, Park im. Adama Mickiewicza). Czynny codziennie od godz. 11.30 do 18.30 - plus ½ godz. na otwarcie i ½ godz. na zamknięcie parku linowego (ostatnie wejście o 18.30). Dla dzieci i młodzieży z sieradzkich szkół wejście na park linowy jest darmowe (po okazaniu legitymacji szkolnej).

- 4 - 31 sierpnia. Ścianka Wspinaczkowa. Czynna codziennie od godz. 11.30 do 18.30 - plus ½ godz. na przygotowanie ściany wspinaczkowej do wspinaczki i ½ godz. na zabezpieczenie ściany wspinaczkowej (ostatnie wejście o 18.30). Dla dzieci i młodzieży z sieradzkich szkół wstęp na ścianę wspinaczkową jest darmowy (po okazaniu legitymacji szkolnej).

- 4- 31 sierpnia. Czynna jest plaża nad rzeką Wartą. Od godz. 11 do 19.

- 4 - 31 sierpnia. Baseny nad rzeką Wartą. Czynne od godz. 11 do 19. Wstęp płatny: bilet normalny - 8 zł/2h (każda następne rozpoczęte 10 min - 1 zł), bilet ulgowy - 4 zł/2h (każda następne rozpoczęte 10 min - 1 zł). Dzieci do lat 7, pod opieką rodziców wchodzą za darmo.

- od 4 sierpnia. W czwartki i wtorki, osiedle za Szpitalem - wakacyjne przedszkole z animatorem. To w godz. 17-19. Kolejna propozycja to Wakacyjny Dziecięcy Klub Piłkarski. Tu przewidziane są zajęcia poświęcone piłce nożnej (boisko trawiaste) oraz koszykówce (boisko asfaltowe). Instruktorzy będą czekali na chętnych w godz. 16-18. Na osiedlu Za Szpitalem będą też wakacyjne turnieje piłkarskie. Terminy to 20 lipca oraz 13,17 i 20 sierpnia br. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.

- 5 sierpnia. Powiatowa Biblioteka Publiczna, od godz. 10 do 16, PIĄTKOWE SPOTKANIA Z PLANSZÓWKAMI. Szczegóły na: --> https://pbp.sieradz.pl/planszowki-na-wakacje,n3100.html

- 4 - 16 sierpnia. Warsztaty letnie z SCK. Więcej na: --> https://scksieradz.pl/node/3324

- 6 sierpnia - Lato z Radiem zagości w Sieradzu. MuzycznaJedynka, Lato z Radiem Extra, Gimnastyka Poranna, Polskie Radio Dzieciom, atrakcje dla najmłodszych, lokalni artyści i wiele więcej. Dziennikarze swoją rozgłośnię postawią Parku Staromiejskim nad Wartą! Na miejscu pojawią się też goście specjalni - Polskie Radio Kierowców i pokaz driftów. Od godz. 9.

- 6 sierpnia, godz. 17, stadion miejski. Mecz Warta Sieradz - Jagiellonia II Białystok. To pierwsza kolejka w III lidze.

UNIEJÓW

- 6-7 sierpnia. Darmowe zwiedzanie uniejowskiego zamku, kolegiaty oraz Zagrody Młynarskiej z przewodnikami. Dodatkowo w godzinach zwiedzania będzie można bezpłatnie wejść na Uniejowską wieżę zamkową! Przewodnicy czekać będą na chętnych w następujących miejscach i godzinach: - w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w bramie zamkowej: 6 sierpnia o godzinie: 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00; 7 sierpnia o godzinie: 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00 - w Zagrodzie Młynarskiej przy wiatraku koźlaku: 6 sierpnia o godzinie: 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00; 7 sierpnia o godzinie: 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00 - w Kolegiacie pw. WNMP przy drzwiach głównych kolegiaty: 6 sierpnia o godzinie: 12.00, 13.00, 14.00, 15.00; 7 sierpnia o godzinie: 13.00, 14.00, 15.00, 16.00. Szczegóły na plakacie.

- 7 sierpnia. Od godz. 14 - Indiański Festyn Rodzinny, plac przy kompleksie termanym. Festyn będzie szczególnym miejscem, w którym miłośnicy kultury indiańskiej podzielą się swoją pasją i wiedzą ze wszystkimi, którzy będą chcieli doświadczyć namiastki życia i obyczajowości Indian Ameryki Południowej. Z tej okazji Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych jak również najmłodszych uczestników. Będzie można zwiedzić wioskę indiańską, zapoznać się z techniką stawiania tipi i obejrzeć pokaz tańców obrzędowych. Zaplanowane gry, zabawy i konkursy umilą czas dzieciom, które będą mogły postrzelać z łuku, „zapolować na bizona”, uczestniczyć w wyścigu żółwi, czy sprawdzić się w „rzucie na róg”. Festynowi towarzyszyć będzie jarmark rękodzieła.

WIELUŃ

- od 4 sierpnia, Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- 4 sierpnia - 11 września. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawa czasowa „Sekrety apteki”.

- 4 -31 sierpnia. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawa "Żubr - król puszczy".

- 7 sierpnia, godz. 17, ogród kościoła przy ulicy Ewangelickiej. Arie i duety operetkowe usłyszą mieszkańcy Wielunia i regionu, którzy niedzielne popołudnie zarezerwują sobie na koncert plenerowy pt. „W pewien piękny wieczór”. Podczas koncertu wystąpią Sylwia Ziółkowska, Stanisław Napierała – tenor, Dawid Czerwiński – baryton, Mirella Malorny – fortepian. Cały koncert poprowadzi znana wieluńskiej publiczności z prowadzenia koncertów w Ożarowie i w Wieluniu Ewa Kafel. A w programie znajdą się arie i duety operetkowe i operowe oraz pieśni neapolitańskie.

SĘDZIEJOWICE

- 7 sierpnia. Od godz. 10, stadion wiejski. SĘDZIEJOWICKI DZIEŃ KOSZYKÓWKI - III TURNIEJ 3X3.

ŁASK

- od 4 sierpnia. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar/

- 6 sierpnia. Otwarty Turniej Mikstów! Turniej zostanie rozegrany na boiskach do siatkówki plażowej Kąpieliska Miejskiego w Łasku przy ul. Armii Krajowej 75. - W turnieju mogą brać udział dwuosobowe zespoły mieszane (kobieta + mężczyzna), bez względu na wiek. - System rozgrywek – brazylijski. - Limit par – 24. - Zgłoszenia przyjmujemy mailowo, pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub w biurze zawodów przed rozpoczęciem turnieju.
HARMONOGRAM TURNIEJU:
- 13:30 – 14:00 – zapisy i weryfikacja zespołów w biurze zawodów.
- 14:00 – 21:00 – gry turniejowe.
- 21:00 – zakończenie turnieju, dekoracja 3 najlepszych zespołów.

NAGRODY: - 3 najlepsze zespoły otrzymają puchary oraz medale.
DODATKOWE INFORMACJE:
- Organizator zapewnia wodę do picia dla uczestniczek i uczestników turnieju.
- W trakcie turnieju odbędą się zajęcia siatkówki plażowej dla dzieci prowadzone przez naszych trenerów, zachęcamy do udziału w zajęciach, początek o 15:30.

NA TE STRONY W CZASIE WAKACJI WARTO ZAGLĄDAĆ:
https://muzeum.wielun.pl/
https://muzeum-sieradz.com.pl/wakacje-dla-dzieci-i-mlodziezy-w-muzeum-okregowym-w-sieradzu/
https://muzeumzdunskawola.pl/wydarzenia/ https://dklokator.pl/zapisy-na-wakacje-z-lokatorem/
https://laskidomkultury.com.pl/aktualnosci/
http://www.wdkwieruszow.pl/aktualnosci.html
https://wdkwielun.pl/ https://pbp.sieradz.pl/

KaMi S

 

4RATUSZ

4WIERUSZW

5BRZEZINY

5SIERPNIEN

5WOJEW

6LASK

6ONCERT

7BIEG

7DARMOO

7PYRY

7SIERPUNIEJOW

7STRONSKO

17ESI

21ESI

26WAKACJE

31ESI

31WAKACJE

AYTRALIAEZD

CASTAR

cennikezd

HAPPYSIERPNIA

latezd

MOSIRSOBOTY

wielun

WYNOS

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u