Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wsparli darczyńcy i jest tomograf okulistyczny dla Pajęczna

Wsparli darczyńcy i jest tomograf okulistyczny dla Pajęczna

tomograf-okaJak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, nowy tomograf okulistyczny OCT - czyli optyczna koherencyjna tomografia komputerowa - o wartości 149 tys. zł trafił do Ośrodka Zdrowia w Pajęcznie. Zaznaczmy, że zakup był możliwy dzięki wsparciu wielu darczyńców: Starostwa Powiatowego w Pajęcznie, gmin, a także prywatnych przedsiębiorców, którzy sfinansowali blisko 80 proc. inwestycji.

 

- Nowy aparat pozwoli na kompleksową diagnostykę pacjentów już na pierwszej wizycie, co znacznie skróci czas oczekiwania do Poradni Okulistycznej. Pierwszy tego typu sprzęt w regionie to ogromne udogodnienie szczególnie dla seniorów, którzy dotychczas, by wykonać tak specjalistyczne badania, byli zmuszeni podróżować do innych placówek znacznie oddalonych od miejsca zamieszkania. Zakup aparatu nie byłby możliwy, gdyby nie starania wielu ludzi z różnych stron naszego powiatu. Cieszę się, że lokalni samorządowcy i przedsiębiorcy dostrzegają, jak ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców pełni SPZOZ w Pajęcznie, czego efektem jest wspólny zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego do Poradni Okulistycznej w Ośrodku Zdrowia w Pajęcznie. Ten aparat pozwala na wykrywanie wielu schorzeń oka w bardzo wczesnym stadium, dzięki czemu pacjenci zyskują cenny czas, a terapia ma większe szanse powodzenia – mówiła podczas poniedziałkowej konferencji dyrektor SPZOZ w Pajęcznie dr n. med. Agnieszka Kubot-Krawczyk.
- Tomograf oka to spełnienie oczekiwań pacjentów oraz mieszkańców gminy Strzelce Wielkie i całego powiatu. Cieszę się, że także nasza gmina mogła być częścią tego przedsięwzięcia, w którym udało się wspólnymi siłami zakupić potrzebny sprzęt. Wszystko to dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji w działaniu pani dyrektor, która przekonała nas do tego pomysłu. To pokazuje, że wszystkim nam leży na sercu wspólne dobro, jakim jest zdrowie mieszkańców i instytucji, która sprawuje pieczę nad leczeniem i profilaktyką – mówi Marek Jednak, wójt gminy Strzelce Wielkie, członek Rady Społecznej przy SPZOZ Pajęczno.
- Ten sprzęt to kolejny element podnoszący standard opieki zdrowotnej pajęczańskiej placówki, dający świadectwo, jak ważna w zarządzaniu szpitalem jest owocna współpraca dyrekcji z samorządami – mówi Tomasz Pełka, radny gminy Rząśnia i członek Rady Społecznej przy SPZOZ Pajęczno. Badanie OCT wykorzystuje unikalną technologię do precyzyjnej diagnostyki wszystkich struktur oka, a dzięki temu dostarcza informacji o schorzeniach i budowie kolejnych warstw siatkówki i ciała witralnego. Jego zaawansowane funkcje pozwalają m.in. na wykrycie jaskry w bardzo wczesnym stadium, jeszcze przed pojawieniem się klinicznych zmian w polu widzenia.
Rozwojowi szpitala poświęcona była druga część poniedziałkowej konferencji. W jej trakcie dyrektor dr n. med. Agnieszka Kubot-Krawczyk zaprezentowała szczegóły największej w historii placówki inwestycji – budowy nowego skrzydła szpitalnego, w którym znajdzie się m.in.: sala operacyjna czy nowy Oddział Chorób Wewnętrznych. Dyrektor opowiedziała również o trwających obecnie pracach – kompleksowym remoncie I piętra placówki. Dzięki trwającemu remontowi pierwszego piętra szpitala Zakład Opiekuńczo-Leczniczy powiększy się o nowe pokoje dla pacjentów, w pełni wyposażoną salę do rehabilitacji, pomieszczenie do terapii zajęciowej i muzykoterapii, łazienkę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia porządkowe, punkt pielęgniarski czy pokój przygotowawczy. Inwestycja ta realizowana jest ze środków własnych SPZOZ Pajęczno i wynosi 722 000 zł. Drugi etap prac zakłada przebudowę Działu Fizjoterapii / Ośrodka Rehabilitacji Dziennej, uwzględniając powstanie m.in.: rehabilitacji dla dzieci, gabinetu kinezyterapii, hydroterapii, krioterapii, elektroterapii, gabinetu pola magnetycznego czy nowych gabinetów lekarskich. Zmiany funkcjonalne istniejących pomieszczeń pozwolą zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni oraz w pełni przystosować je do potrzeb pacjentów i kadry medycznej – mówi dyrektor Kubot-Krawczyk. Przedstawione na spotkaniu plany inwestycyjne pokazują, że SPZOZ stale się rozwija, a przede wszystkim odpowiada na potrzeby pacjentów powiatu pajęczańskiego.

Tekst i foto: Alina Frejusz - RZW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u