Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nietrzeźwy, bez uprawnień i kolizja gotowa

Nietrzeźwy, bez uprawnień i kolizja gotowa

264-153370Pomimo wielu apeli, na drogi wciąż wyjeżdżają nietrzeźwi kierowcy i stwarzają ogromne zagrożenie. Nieodpowiedzialny 45-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i doprowadził do zdarzenia drogowego. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o rozsądek i trzeźwość za kierownicą!

 

We wtorek 9 sierpnia około godziny 19 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Działo się to w Wieluniu na osiedlu Stare Sady, gdzie kierowca uderzył w inny samochód. Skierowani na miejsce policjanci zastali 34-letniego świadka zdarzenia, który zauważył, że wykonujące manewr cofania BMW uderzyło w zaparkowany samochód. Z jego relacji wynikało, iż kierujący BMW tuż po obejrzeniu uszkodzeń wsiadł do swojego pojazdu z zamiarem kontynuowania jazdy, po czym "zgasł" mu silnik. W momencie kiedy mężczyzna zaczął wzywać pomoc, 34-latek postanowił do niego podejść. Bełkotliwa mowa, dziwne zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenia świadka zdarzenia. Mężczyzna tłumaczył, iż wraz z pasażerką spieszą się na pogrzeb. Kiedy wyczuł alkohol, nie miał już wątpliwości i postanowił zadzwonić po policję.
Funkcjonariusz zbadali stan trzeźwości 45-letniego mieszkańca powiatu wieluńskiego. Wynik wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Na dodatek mężczyzna nie miał prawa jazdy, gdyż jak się okazało, zostało mu ono cofnięte decyzją wydaną przez starostę powiatowego w Wieluniu. W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali sprawcę zdarzenia, natomiast pojazd, którym kierował został odholowany na policyjny parking. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Prowadzenie pojazdu mechanicznego wbrew decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo mężczyzna odpowie za wykroczenie w ruchu drogowym.

Apelujemy!

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji. Apelujemy również do wszystkich mieszkańców powiatu wieluńskiego. Widzisz osobę nietrzeźwą, wsiadającą za kierownicę samochodu? Zareaguj! Swoim działaniem możesz uratować jego i innych życie lub zdrowie, tym samym zapobiec tragedii. Wypadki drogowe to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych w wypadkach.

mł. asp. Monika Klonowska
KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u