Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ,,Pocztówka z mojego miasta'' - był konkurs, będą... pocztówki

,,Pocztówka z mojego miasta'' - był konkurs, będą... pocztówki

20221004_165908Wracamy do dobrej tradycji pocztówek z Sieradza. A to dlatego, że rozstrzygnięto własnie konkurs fotograficzno - graficzny "Pocztówka z mojego miasta", zorganizowany przez Stowarzyszenie Kreatywny Sieradz, Powiatową Biblioteką Publiczną w Sieradzu i Fundacją Działań Kreatywnych w Sieradzu. Na konkurs zgłoszono 38 prac.

 

Jury w składzie: Kamila Rosińska - artysta fotograf, Cezary Wielowski - laureat konkursu fotograficznego „Zielony Sieradz”, organizowanego przez PBP w Sieradzu, Michał Sitarek - kierownik Referatu Promocji Urzędu Miasta Sieradza i Małgorzata Jurkowska – prezes Stowarzyszenia Kreatywny Sieradz po obejrzeniu prac nadesłanych przez 24 uczestników przyznało nagrody i wyróżnienia:

W kategorii 13-15 lat:
MIEJSCE I - Mateusz Kępniak
MIEJSCE II - Aleksander Dobrzyński

W kategorii 16-18 lat:
MIEJSCE I - Aleksandra Cieploch
MIEJSCE II - Aleksandra Cieploch

W kategorii powyżej 18 lat:
MIEJSCE I - Marcin Grabia
MIEJSCE II – Marianna Vinci
MIEJSCE II – Joanna Miller-Jarzyńska
MIEJSCE III - Wiktoria Kaczmarek
MIEJSCE III – Anna Miłek -
WYRÓŻNIENIE – Alicja Putyńska

Konkurs realizowany był podczas wakacji. A swego rodzaju ciekawostką jest to, pierwszą nagrodę w kategorii powyżej 18 lat zdobył Marcin Grabia, nauczyciel PLSP w Zduńskiej Woli, zaś drugą - jego uczennica, Marianna Vinci, która w roku szkolnym 2020/2021 pisała u tego plastyka pracę dyplomową.. Nagrodą główną w konkursie jest druk zwycięskich pocztówek! Laureaci otrzymali również karty upominkowe do zrealizowania w jednym ze sklepów m.in. ze sprzętem fotograficznym, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Nagrodzone prace można oglądać w oknach Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Żwirki i Wigury 4, gdzie we wtorek miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Zaplanowane są również wystawy w otwartej przestrzeni naszego miasta. Pocztówki będą dystrybuowane bezpłatnie wśród mieszkańców Sieradza.
Konkurs zrealizowano w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów: Program Mikrodziałań Dla Aktywnych Mieszkańców SIERADZ 2022 czyli Program realizowany wspólnie przez Miasto Sieradz, Fundację „Strefa” i Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS współfinansowany ze środków Miasta Sieradz i ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

(opr. KJB)

Foto: PBP w Sieradzu

20221004_165200

20221004_165148

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak wrócą nasi piłkarze z Kataru?

Niewiarygodne! Nasi piłkarze polecieli na mistrzostwa świata chronieni przez samoloty F-16.
To już wielki sukces.
A jak wrócą? MiG-iem!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u