Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ptasia grypa szaleje, a hodowcy mają to w nosie?

Ptasia grypa szaleje, a hodowcy mają to w nosie?

PTASIARYPANa teranie powiatów: sieradzkiego, poddębickiego, zduńskowolskiego, wieruszowskiego oraz łaskiego potwierdzone zostały siedliska ptasiej grypy. W regionie wybito już ponad 100 tysięcy sztuk ptactwa. I choć lekarze weterynarii wciąż apelują o zastosowanie restrykcyjnych środków ostrożności, nie wszyscy hodowcy i rolnicy się do nich stosują.

 

Wszystko wskazuje na to, że są wśród nich hodowcy ptactwa z powiatu sieradzkiego. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu informuje, że przeprowadzane kontrole do tej pory na terenie gmin z powiatu sieradzkiego wskazują na dramatyczny brak zastosowania się hodowców drobiu: kur, kaczek i gęsi do obowiązujących ograniczeń dotyczących utrzymywania drobiu w gospodarstwach przyzagrodowych, wynikających z Rozporządzenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Sieradzu nr 1/2023 z dnia 3 stycznia 2023 r.
- W związku z tym, prosimy sołtysów o bezpośrednie dotarcie z informacją do właścicieli nieruchomości, których dotyczą nakazy i zakazy nakładane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, w związku z występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu sieradzkiego. Jednocześnie nadmieniam, że zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1421) niezastosowanie się do wskazanych w ww. rozporządzeniu obowiązków skutkuje karą pieniężną - ostrzega Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sieradzu.

Więcej na: --> https://blaszki.pl/aktualnosc-657-kontrole_powiatowego_lekarza.html

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDlaczego postrzelił gajowego?

Rozprawa w sądzie. Sędzia pyta oskarżonego:
- A więc oskarżony przyznaje się, że w czasie polowania postrzelił gajowego?
- Tak, przyznaję się.
- Czy oskarżony może podać jakieś okoliczności łagodzące?
- Tak, gajowy nazywa się Zając!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u