Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pijany wjechał w ogrodzenie

Pijany wjechał w ogrodzenie

264-1633353,5 promila alkoholu w organizmie miał 25-letni kierowca Seata, który wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

2 lutego dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Rychłocice doszło do wypadku drogowego. Skierowani na miejsce policjanci z komisariatu w Osjakowie ustalili wstępnie okoliczności zdarzenia. Z relacji świadka wynikało, że przejeżdżając przez Rychłocice zauważył uszkodzonego Seata, który wjechał w ogrodzenie przydrożnej posesji. Zatrzymał się aby udzielić kierowcy pomocy. Jak się okazało, od siedzącego za kierownicą 25-latka wyczuwalna była wyraźnie woń alkoholu. Mężczyźnie na szczęście nic się nie stało. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zbadali stan trzeźwości 25-letniego kierowcy. Okazało się że miał 3,5 promila alkoholu w organizmie.
Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

PAMIĘTAJMY! Pijani kierowcy są ogromnym zagrożeniem na drodze i powodują tragiczne w skutkach wypadki. Nietrzeźwość kierującego stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol: zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje senność.

asp.sztab. Katarzyna Grela Oficer Prasowy KPP w Wieluniu

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Zaloguj

Reklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u