Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Urząd w Wieruszowie przyjazny dla osób niepełnosprawnych

Urząd w Wieruszowie przyjazny dla osób niepełnosprawnych

wieruW Urzędzie Miejskim w Wieruszowie trwa kontynuacja prac związanych z dostosowaniem budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Po wybudowaniu podjazdu i windy umożliwiających dostęp do samodzielnego załatwienia spraw, obecnie wymieniane są drzwi do wszystkich pomieszczeń biurowych, aby zapewnić komfort obsługi – szczególnie osobom poruszającym się na wózkach, o kulach czy przy pomocy tak zwanych balkoników.

 

Inwestycja jest możliwa dzięki projektowi Dostępny Samorząd – Granty, realizowanego w ramach Działania 2.18 PO WER Wysokiej jakości usługi administracyjne, którego głównym koordynatorem jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt realizowany jest przez Gminę Wieruszów pod nazwą „Dostępna Gmina Wieruszów” w okresie 1.06.2022 r. – 31.05.2023 r. Celem głównym realizowanego przedsięwzięcia grantowego jest poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez Gminę Wieruszów dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób niepełnosprawnych w obszarze dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej.
Z pozyskanych funduszy w wysokości 208 tys. zł zostaną dodatkowo zakupione m.in. pętle indukcyjne, komputer przystosowany do obsługi tłumacza polskiego języka migowego, tabliczki i piktogramy z oznaczeniami Breille’a dla osób niewidomych i niedowidzących.

KaMi S

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u