Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Na podwójnym gazie i z zakazem prowadzenia pojazdów

Na podwójnym gazie i z zakazem prowadzenia pojazdów

ALKOMATPolicja nieustannie apeluje o rozwagę na drodze. Niestety nie wszyscy kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego. Poddębiccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy prowadzili samochody pomimo sądowego zakazu. Takie osoby nie dość, że popełniają przestępstwo, to jeszcze narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

 

1 marca o godzinie 21.30 policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego patrolowali miasto Poddębice. Na ulicy 1-go Maja zauważyli samochód, który jak wynikało z uzyskanych informacji, mógł prowadzić nietrzeźwy kierujący. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlno-dzwiękowe aby zatrzymać samochód. Kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyśpieszył, wyłączył światła, nie zareagował na wydawane polecenia mundurowych. Policjanci podjęli pościg za oddalającym się pojazdem. Sprawcę interwencji zatrzymali dwie ulice dalej. Ścigany kierowca widząc, że nie ma szans na ucieczkę, zjechał na przydrożny parking i wyłączył silnik auta. Mężczyzna był znany policji. Podczas rozmowy funkcjonariusz wyczuł woń alkoholu. Badanie na stan trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie kierowcy. Po sprawdzeniu danych w policyjnym systemie okazało się, że 28 latek miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 5 marca policjanci we wsi Praga w gminie Poddębice zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW Polo. Funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu od kierującego. Sprawdzili stan trzeźwości, badanie wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie 57-latka. Podobnie jak w pierwszym przypadku, policjanci sprawdzili dane w systemie. Mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Pamiętaj o konsekwencjach!

Artykuł 178a kk. § 1. "Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 4. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za przestępstwo określone w art. 173, 174, 177 lub art. 355 § 2 popełnione w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo dopuścił się czynu określonego w § 1 w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”
Zgodnie z art. 244 kk - osoba, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Artykuł 178b „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5”.

mł.asp. Sylwia Kaźmierczak
Oficer Prasowy KPP w Poddebicach

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u