Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wandale z Sieradza zatrzymani

Wandale z Sieradza zatrzymani

wandale2Sprawne działanie sieradzkich policjantów doprowadziło do szybkiego zatrzymania dwóch wandali, którzy odpowiedzą za uszkodzenie kilku samochodów, drzwi w bloku mieszkalnym, wybicie szyb w drzwiach kościoła oraz kradzieże. Przyczyną ich chuligańskich wybryków był nadmiar wypitego wcześniej alkoholu. Zarzuty usłyszą dwaj sieradzanie w wieku 24 i 29 lat. Za czyny o charakterze chuligańskim grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Starszy z nich działał w warunkach recydywy.

 

14 marca przed godziną 23 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Jagiellońskiej dwie osoby demolują pojazdy. Na miejsce skierowany został patrol prewencji. W pobliżu jednego z bloków policjanci zauważyli mężczyzn, którzy na widok radiowozu nagle zaczęli iść w przeciwnym kierunku. Kiedy policjanci podjechali do nich, zachowywali się nerwowo. Ich chwiejny krok wskazywał, że są oni pod wyraźnym działaniem alkoholu. Byli to 24 i 29–letni mieszkańcy Sieradza, dobrze znani policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem. U obydwu mężczyzn funkcjonariusze zauważyli widoczne rozcięcia na dłoniach. W pobliżu tego miejsca policjanci ujawnili również cztery uszkodzone samochody. Mężczyźni zostali zatrzymali i przewiezieni do komendy. Badanie stanu trzeźwości wskazało, że 29-latek miał w organizmie ponad 2 a młodszy z nich prawie 1,5 promila alkoholu. Trafili oni do policyjnej celi. Policjanci ustalili i dotarli do właścicieli aut. Wartość powstałych uszkodzeń pokrzywdzeni oszacowali na około 2 tysiące złotych. Okazało się, że mężczyźni tego wieczoru dokonali więcej zniszczeń. Zebrany materiał dowodowy potwierdził, że minionej nocy w jednym z marketów na terenie miasta ukradli markowy alkohol na ponad 700 złotych. Wspólnie wypili sporą jego ilość i poszli w kierunku Osiedla Jaworowe. Po drodze uszkodzili cztery zaparkowane pod blokiem samochody. Następnie wyjęli żeliwną kratkę ze studzienki ściekowej i rzucili nią w drzwi wejściowe do klatki schodowej bloku. Zniszczyli również stojący tam rower. Mijając kościół wandale weszli na jego plac i wybili szyby w drzwiach wejściowych i gablocie.
Zatrzymani już usłyszeli zarzuty. Dokonane przestępstwa zostały zakwalifikowane jako czyny o charakterze chuligańskim. Zagrożone jest to karą do 5 lat pozbawienia wolności. Starszy z mężczyzn działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu wyższy wymiar kary. Obydwaj mężczyźni wcześniej wielokrotnie wchodzili w konflikt z prawem.

asp.szt. Agnieszka Kulawiecka
Oficer Prasowy KPP w Sieradzu

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u