Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ZDUŃSKA WOLA. Uwaga na oszustwa "na węgiel"

ZDUŃSKA WOLA. Uwaga na oszustwa "na węgiel"

wegielezdKilka dni temu informowaliśmy, że samorząd Uniejowa ostrzega przed oszustami "na fotowoltaikę" (więcej na: --> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/16661-uniejow-samorzd-odcina-si-od-firm-oferujcych-dofinansowanie-na-monta-ekologicznych-rode-ciepa). Tym razem mieszkańców na działania oszustów uczula Urząd Miasta Zduńska Wola. Chodzi o metodę wyłudzenia pieniędzy "na tani węgiel".

 

Jak informuje zduńskowolski UM, węglowi oszuści podszywają się pod pracowników magistratu, by wyłudzić pieniądze. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać Oszustwa na węgiel są coraz bardziej powszechne. Zwłaszcza od kiedy rząd na samorządy przerzucił obowiązek dystrybucji tzw. "rządowego węgla" w preferencyjnych cenach. Przestępcy wykorzystują sytuację na rynku opału i próbują wyłudzić pieniądze właśnie za ten preferencyjny zakup węgla. Ponadto cyberprzestępcy podszywają się także pod strony internetowe firm, które zajmują się wydobyciem węgla oraz sklepy internetowe handlujące opałem. Oszuści na wiele sposobów próbują tym samym wyłudzić dane osobowe, dane do logowania do kont bankowych czy do kont na portalach społecznościowych.
Urzędnicy przypominają: "Opłaty za węgiel dokonywane są wyłącznie po otrzymaniu informacji o pozytywnej weryfikacji wniosku, odebraniu zaświadczenia w Urzędzie Miasta z danymi do płatności ze wskazanym przez urząd numerem konta bankowego. Mieszkańcy, którzy kupią węgiel po cenie preferencyjnej dostaną informację, z którego składu odbędzie się jego dystrybucja. Urzędnicy nie prowadzą także osobistych wizyt u mieszkańców. Jedyny kontakt to wizyta w Urzędzie Miasta przy ulicy Stefana Złotnickiego."
Zduńskowolski magistrat w ubiegłym roku odpowiedział na apel rządu o pomoc w dystrybucji węgla. Mieszkańcy do 15 kwietnia jeszcze mogą składać wnioski o jego zakup. Jedno gospodarstwo domowe może kupić do 3 ton węgla w preferencyjnych cenach.

KaMi S

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u