Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności GMINA BUCZEK. Będzie żłobek w Czestkowie

GMINA BUCZEK. Będzie żłobek w Czestkowie

buczekGmina Buczek otrzymała z programu „Maluch Plus” dotację na nowy żłobek w Czestkowie. Powstanie w budynku przy tamtejszej szkole podstawowej. Początkowo gminne plany zakładały, że gminny żłobek działać będzie przy szkole w Buczku. Po analizie lokalizacji, okazało się, że w tej placówce jest za mało miejsca, aby zgodnie z obowiązującymi przepisami mogło tam przebywać co najmniej 18 maluchów.

 

Wniosek na żłobek w Czestkowie gmina złożyła w lutym. - Podjęcie takiej decyzji podyktowane było tym, iż wielu młodych rodziców z gminy ze względu na brak możliwości umieszczenia dziecka w żłobku nie mogło podjąć pracy. Chcemy w ten sposób pomóc rodzicom, aby mogli pracować i zwiększać swoje dochody, które w pierwszych latach małżeństwa są im bardzo potrzebne - zaznacza wójt gminy Buczek Bronisław Węglewski.
Gmina Buczek na remont i przygotowanie budynku w Czestkowie otrzymała 700 tys. zł . Dostawać będzie też dotację na każde z dzieci uczęszczających do żłobka w wysokości 837 zł. Przez trzy lata od momentu rozpoczęcia działalności żłobka.
- Pomimo tego dofinansowania gmina będzie i tak dopłacać do bieżącego utrzymania i funkcjonowania tej placówki ze swojego budżetu. Tak wynika z naszych wyliczeń. Żłobek jest jednak wyjątkowo niezbędny i z tymi faktami się godzimy - dodaje wójt.

KaMi S

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u