Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny MELOS startuje 20 maja

II Międzynarodowy Festiwal Muzyczny MELOS startuje 20 maja

MELOSAYW sobotę, 20 maja rozpoczyna się druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego MELOS. W Tubądzinie.Odbywać się będzie w perłach regionu łódzkiego: Muzeum Walewskich w Tubądzinie, Pałacu Grudzińskich oraz Pijalni Wód Termalnych w Poddębicach. To miejsca, które ze względu na swój wyjątkowy urok i możliwości, z powodzeniem mogą zmienić się w sale koncertowe.

 

Celem projektu jest promieniowanie ambitnych inicjatyw artystycznych powstających w większych ośrodkach życia muzycznego w kierunku mniejszych wspólnot regionalnych. Festiwalowe koncerty kameralne odbywać się będą 20, 21, 27 i 28 maja oraz 3 czerwca. Organizatorami festiwalu są Muzeum Okręgowe w Sieradzu oraz Poddębicki Dom Kultury i Sportu. Kierownikami artystycznymi przedsięwzięcia, oraz wykonawcami jednego z wieczorów są Magdalena Kling-Fender oraz Robert Fender. Tegoroczna plejada wykonawców zawiera nazwiska tak uznanych artystów jak János Bálint, Zbigniew Raubo, Urszula Kryger, Anna Liszewska, Ewelina Zawiślak, Kinga Firlej-Kubica, Elżbieta Mrożek-Loska, Adam Mokrus. W programie festiwalu odbędą się także dwa koncerty promujące młode talenty. Będą to Jakub Lemański i Hubert Miarka, oraz wyróżniający studenci Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Tegoroczny festiwal wsparły: STOART z siedzibą w Warszawie, Instytut Grzegorza Królikiewicza w Łodzi oraz salon muzyczny PASJA, który dostarczy nowy znakomity instrument marki Bösrndorfer na potrzeby koncertów w dworku w Tubądzinie. Wstęp na wszystkie wieczory festiwalowe jest wolny.

KaMi S

O innych wydarzeniach na najbliższe dni także na: --> https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/16993-co-gdzie-kiedy-w-sieradzkiem-od-18-maja

20MAJAMELOS

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u