Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Mając prawie 3 promile alkoholu kierował ciężarówką

Mając prawie 3 promile alkoholu kierował ciężarówką

265-170303Uszkodzone dwa pojazdy ciężarowe i bariery ochronne na trasie S8, to bilans zdarzeń do których doprowadził nieodpowiedzialny 54-latek. Mężczyzna kierując ciężarowym dafem posiadał w organizmie prawie 3 promile alkoholu! Został zatrzymany i usłyszy zarzuty w tej sprawie. Za to przestępstwo grozi mu wysoka grzywna i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Do dwóch zdarzeń drogowych na trasie S8 doszło 18 maja. Na stanowisko kierowania wieruszowskiej komendy po godzinie 10 wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na 124 km drogi S8 w kierunku Wrocławia kierujący samochodem ciężarowym z naczepą uderzył w bariery ochronne i gubiąc przewożony ładunek nadal kontynuował jazdę. Ze zgłoszenia wynikało również, że kierowca ciężarówki po zdarzeniu zatrzymał się na MOP-ie Niwiska. Funkcjonariusze z wieruszowskiej komendy na parkingu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie tą ciężarówką. Policjanci ustalili, że kierujący Dafem 54-letni mieszkaniec powiatu radomskiego na swoim koncie ma więcej przewinień. Mężczyzna wjeżdżając na MOP Niwiska uszkodził zaparkowaną naczepę marki Kogel. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduję sąd, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowych. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami.
Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

asp. Piotr Siemicki
Rzecznik Prasowy KPP w Wieruszowie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u