Strona główna Artykuły Aktualności Pętla Wieluńska. Michał Bator powtórzył sukces sprzed roku!

Pętla Wieluńska. Michał Bator powtórzył sukces sprzed roku!

petla-wielunskaMichał Bator ponownie najlepszy w biegu głównym Pętli Wieluńskiej. Młody biegacz pewnie zwyciężył na dystansie 2,5 km, powtarzając wynik sprzed roku. Drugi był Szymon Kotyla, a trzeci Artur Jasiński. Bieg główny ukończyło 75 osób - informuje Radio Ziemi Wieluńskiej.

W kategorii kobiet na podium stanęły reprezentantki Wieluń Biega. Wygrała Elżbieta Bryła, a za nią uplasowały się Aleksandra Kudra i Ewa Kotala. W trakcie imprezy rywalizowały także przedszkolaki oraz uczniowie podstawówek i szkół średnich. Michał Bator (zwycięzca biegu głównego): - Zakręty są mocne. Trzeba trzymać stabilną nogę, postawić wszystko na jedną kartę. Od początku do końca trzymałem pierwsze miejsce. Zacząłem mocno, bo tempo 2.30-2.35 na kilometr.
- Karol Dylak (Liceum Ogólnokształcące w Wieruszowie): - Początkowo dystans miał wynosić 1,5 km, ale ostatecznie został skrócony. Przygotowywałem się pod 1500 m, było 1080 m. Konkurencja nie była zbyt wymagająca i pozwoliło to odnieść zwycięstwo.
Rafał Gniła (Atelier Sportu): - Dużo dzieciaków, które biegają. Zwłaszcza te dzieci w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym, ich liczba jest imponująca. Mam nadzieję, że ta aktywność fizyczna będzie się przekładała na nasze społeczeństwo. Że bieganie stanie się czymś naturalnym. To jest najprostsza forma ruchu i wydaje mi się, że takie biegi w okolicy sprzyjają temu, żeby zachęcać ludzi do aktywnego spędzania czasu, a przez to szanowania swojego zdrowia.