Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności SPYCIMIERZ. Uroczystości Bożego Ciała bez "samowolki" straganiarzy

SPYCIMIERZ. Uroczystości Bożego Ciała bez "samowolki" straganiarzy

parkingi768x1086- W trosce o uporządkowanie spraw organizacyjnych i staraniu o ciągły rozwój wydarzeń towarzyszących wielkiemu świętu w Parafii Rzymskokatolickiej Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu, jakim jest Boże Ciało, depozytariusze tradycji wraz z Parafią Rzymskokatolicką Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu podjęli decyzję o regulacji miejsc handlowych dla wystawców podczas uroczystości obchodów Bożego Ciała - informuje samorząd gminy Uniejów.

 

Po wielu z ostatnich lat - nie zawsze miłych i przyjaznych przeżywaniu duchowego tego jednego z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim - doświadczeniach i przeprowadzanych badaniach oraz konsultacjach, w obecnym roku wspomniane stoiska handlowe będą mogły być wystawione TYLKO I WYŁĄCZNIE w konkretnie wskazanej strefie wystawienniczej i po wcześniejszej rezerwacji miejsca na ten cel przeznaczonego. A nie jak już nie raz bywało wzdłuż trasy procesji wiernych podczas uroczystości Bożego Ciała. Ta ściąga do Spycimierza tysiące wiernych, nie tylko, aby podziwiać kwietne dywany, którymi przejdzie procesja. Wystawienie swojego stoiska w miejscu innym Spycimierza niż wskazane przez organizatora obchodów jest surowo zabronione. Bardzo prosimy o uszanowanie zasad jarmarku towarzyszącego obchodom religijnym i współpracę z organizatorami. Jednocześnie informujemy o zmianach w oznaczeniu i ruchu drogowym w dzień Uroczystości. Wzorem lat ubiegłych w strefie handlowej wyznaczonych zostało kilkadziesiąt miejsc handlowych o wielkości 3×3 metry. W celu rezerwacji miejsca handlowego do 8 czerwca należy wcześniej uiścić jednorazowo 100 złotych w formie cegiełki na konto parafialne, a potwierdzenie przelewu przesłać na podany adres mailowy: CLOAKING . W wiadomości zwrotnej otrzymają państwo przydzielony numer miejsca handlowego. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone będą do wyczerpania przygotowanych placów pod stoisko.

Wpłaty należy dokonać na konto parafialne: PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO SPYCIMIERZ 6, 99-210 UNIEJÓW BANK SPÓŁDZIELCZY W PODDĘBICACH o/ UNIEJÓW NUMER KONTA 68 9263 0000 2009 1457 2002 0001
W razie ewentualnych pytań, można się kontaktować telefonicznie, pod numerem telefonu 63 28 88 077 – Biblioteka w Uniejowie lub 663098202 – Jędrzej Kałużny CSBC. Regulamin strefy handlowej podczas obchodów uroczystości Bożego Ciała w Spycimierzu 8 czerwca 2023r. Poniżej prezentujemy plan z zaznaczeniem terenu na którym będzie funkcjonowała strefa handlowa podczas uroczystości Bożego Ciała w Spycimierzu.

Opr. KaMi S

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u