Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności SIERADZ. Obchody ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

SIERADZ. Obchody ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

15ASDKObchody Święta Wojska Polskiego w Sieradzu, we wtorek 15 sierpnia - rozpoczną się tradycyjnie o godz. 11 mszą świętą w kościele garnizonowym przy ul. Kościuszki. Po czym nastąpi przemarsz uczestników przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie o 12 rozpoczną się główne uroczystości pod pomnikiem: podniesienie falgi i odśpiewanie hymnu, wystąpienia okolicznościowe, Apel Pamięci, salwa honorowa i składanie kwiatów.

 

W tym dniu obchody Święta Wojska Polskiego obchodzone są w całym kraju. Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego pod hasłem „Silna Biało-Czerwona” rozpoczną się 12 sierpnia piknikiem wojskowym w Giżycku. Wśród atrakcji przewidzianych dla gości pikniku będą pokazy dynamiczne przelotów statków powietrznych, pokazy walki wręcz, a także pokaz udzielania pierwszej pomocy, medycyny pola walki czy wyszkolenia żołnierzy. Zwieńczeniem pikniku będzie koncert organizowany przez TVP. 13 sierpnia, w ramach głównych obchodów rocznicy Bitwy Warszawskiej, Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza na piknik wojskowy do Ossowa, gdzie nastąpi uroczyste otwarcie Muzeum Bitwy Warszawskiej. W trakcie pikniku będzie można też zobaczyć pokaz sprzętu i uzbrojenia żołnierzy, występy orkiestry wojskowej oraz przelot statków powietrznych. Również 13 sierpnia będzie można świętować na pikniku wojskowym zorganizowanym przy Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Będzie to też okazja do zwiedzenia muzeum w ramach dnia otwartego w Muzeum Wojska Polskiego. 15 sierpnia na błoniach Stadionu PGE Narodowego w Warszawie odbędzie Centralny Piknik Wojskowy, podczas którego będzie można zobaczyć miedzy innymi pokaz stacjonarny współczesnego sprzętu i uzbrojenia wojskowego Polskich Sił Zbrojnych i wojsk sojuszniczych stacjonujących na terytoriom RP. Na pikniku zorganizowana będzie strzelnica kontenerowa, będzie też możliwość honorowego oddania krwi w specjalnym ambulansie.
Minister Obrony Narodowej zaprasza również na Wielką Defiladę Wojska Polskiego, która ruszy 15 sierpnia o godz. 14:00 na warszawskiej Wisłostradzie. Podczas defilady będzie można podziwiać ponad 2 tysiące żołnierzy i aż 200 jednostek sprzętu wojskowego. Nie zabraknie również pokazu kunsztu polskich pilotów, którzy zaprezentują aż 92 statki powietrzne, m.in. FA 50, F-16 i bezzałogowce. Dla wszystkich, którzy nie mogą wziąć udziału w Centralnych Obchodach Święta Wojska Polskiego, okazją do świętowania będą organizowane na terenie całego kraju pikniki wojskowe pod hasłem „Silna Biało-Czerwona”. Na uczestników pikników, które odbędą się we wszystkich zakątkach kraju w dniach od 12 do 15 sierpnia, czekają pokazy sprzętów wojskowych i wyszkolenia żołnierzy, koncerty orkiestr wojskowych, wystawy tematyczne, poczęstunek wojskową grochówką oraz gry, zabawy i konkursy wiedzy dla najmłodszych. Na piknikach będzie można też spotkać się z rekruterami Wojskowych Centrów Rekrutacji, którzy wszystkim zainteresowanym udzielą szczegółowych informacji na temat różnych form służb wojskowych.
W województwie łódzkim pikniki wojskowe pod hasłem „Silna Biało-Czerwona” odbędą się w czterech lokalizacjach:
• Kamieńsk – 12 sierpnia - Targowisko Miejskie, ul. Kościuszki 29
• Drzewica – 13 sierpnia - Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy, ul. Stawowa 27
• Uniejów – 14 sierpnia - ul. abp. Jakuba Świnki 6
• Konstantynów Łódzki – 15 sierpnia - Targ Miejski, ul. Sucharskiego 1.

W Łasku 15 sierpnia, o godz. 19 zaplanowano w Kolegiacie Łaskiej koncert Jana Pietrzaka. Pod hasłem "Dziękuję Ci Polsko".

KaMi S

O tym jak obchodzone będzie to święto w Błaszkach oraz Uniejowie na plakatach. O innych wydarzeniach także na: https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/17408-co-gdzie-kiedy-w-sieradzkiem-od-10-sierpnia

15oficjalnie

15ZDUN

15blaszki

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u