Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Rozprawa podpalacza kemienicy w Zduńskiej Woli ciągnie się już pół roku

Rozprawa podpalacza kemienicy w Zduńskiej Woli ciągnie się już pół roku

PODPALACZNajprawdopodobniej dopiero 20 listopada zapadnie wyrok w sprawie podpalacza, który podpalił kamienicę przy ulicy Łaskiej 55 w Zduńskiej Woli. Do tego tragicznego pożaru doszło w nocy 13 stycznia tego roku. Zginęły trzy osoby. Dwie w pożarze, trzecia zmarła w szpitalu. Proces trwa od 29 maja w Sądzie Okręgowym w Sieradzu. Oskarżony to 33-letni zduńskowolanin Robert S. Na październikowej rozprawie przewód sądowy został zamknięty, a strony: prokurator i obrońca oskażonego wygłosiły mowy końcowe. Prokuratur chce dla podpalacza kary dożywocia, obrona wniosła natomiast o łagodniejszy wymiar kary w postaci co najwyżej 25 lat pozbawienia wolności.

Jaką ostatecznie karę poniesie Robert S., to miało się wyjaśnić jeszcze w październiku jednak wyrok nie zapadł / Sąd Okręgowy w Sieradzu wznowił przewód sądowy z uwagi na konieczność uprzedzenia stron o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej zarzuconemu oskarżonemu czynu. A w związku z tym, że na zapowiadanym ogłoszeniu wyroku nie miała możliwości stanąć mecenas oskarżonego, nie było możliwe dalsze procedowanie sprawy. Ze względu na jej nieobecność została zarządzona przerwa w rozprawie. Nowy jej termin został wyznaczony dopiero na 20 listopada. Jednocześnie zdecydowano o przedłużeniu aresztu tymczasowy dla oskarżonego do 31 stycznia 2024 roku. Decyzję motywowano ciężkimi zarzutami, surową karą, uprawdopodobnieniem w stosunku wysokim okoliczności popełnienia czynu czy nieustabilizowanym trybem życia 33-latka.

 

KaMi S

O tym tragicznym w skutkach pożarze w naszym archiwum:
https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/16369-podpalacz-kamienicy-gdzie-w-wyniku-poaru-zmary-trzy-osoby-w-areszcie
https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/16823-podpalacz-kamienicy-przy-askiej-55-w-zduskiej-woli-czeka-na-proces
https://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/16340-dwie-osoby-zginy-w-nocnym-poarze-w-zduskiej-woli
https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/17046-podpalacz-kamienicy-w-zduskiej-woli-stanie-przed-sdem-w-sieradzu-grozi-mu-doywocie

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u