Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Nie żyje 52-latek, który został przygnieciony przez opryskiwacz

Nie żyje 52-latek, który został przygnieciony przez opryskiwacz

Śledczy z Wieruszowa pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia, gdzie śmierć poniósł 52-letni mężczyzna, który został przygnieciony przez maszynę rolniczą podczas jej naprawy. Niestety pomimo akcji ratunkowej, życia mężczyzny nie udało się uratować. Apelujemy o rozwagę podczas wykonywania prac polowych.

 

Zgłoszenie o mężczyźnie, który został przyciśnięty przez maszynę rolniczą w miejscowości Mieleszyn gm. Bolesławiec wpłynęło do stanowiska kierowania wieruszowskiej komendy 14 maja  po godzinie 15-tej. Na miejsce od razu zostali skierowani policjanci z Wieruszowa, którzy zastali na terenie posesji funkcjonariuszy PSP oraz ZRM w trakcie prowadzenia walki o jego życie. W trakcie interwencji lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego  z Ostrowa Wielkopolskiego. Niestety, mimo starań i szybko podjętej akcji ratowniczej, życia 52-latka nie udało się uratować. Jak wstępnie ustalili policjanci mężczyzna prawdopodobnie podczas wykonywania prac remontowych opryskiwacza został przez niego przygnieciony. Śledczy pod nadzorem prokuratora wykonali niezbędne czynności, a prowadzone śledztwo pozwoli wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.


Wieruszowscy policjanci apelują do rolników o przestrzeganie zasad ruchu drogowego podczas przemieszczania się po drogach i zadbanie o własne bezpieczeństwo i innych użytkowników dróg. Kierujących prosimy o wzajemną cierpliwość i wyrozumiałość. Przypominamy, że kierujący ciągnikami rolniczymi po drogach publicznych mają takie same obowiązki jak inni kierowcy. Głównie dotyczy to posiadania aktualnych badań technicznych pojazdów, sprawnego oświetlenia oraz trzeźwości kierującego. Osoby prowadzące maszyny rolnicze jeżeli mają możliwość mogą zjeżdżać na prawe pobocze aby przepuścić innych kierujących. Kierowców aut prosimy o unikanie pośpieszania operatorów maszyn za pomocą świateł czy klaksonów.  Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności, a zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu  sprzętu, może mieć tragiczny finał. Dlatego, aby nie dochodziło do przykrych zdarzeń, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa, a w szczególności o nadzorze nad najmłodszymi, którym ponadto przypominamy o prawidłowym zachowaniu w trakcie dorywczych prac rolnych. Nigdy nie pozostawiajmy dzieci bez nadzoru przy maszynach i urządzeniach rolniczych. Chwila naszej nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

aspirant. Piotr Siemicki

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u