Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności 106 km/h w obszarze zabudowanym - pędził jak wariat

106 km/h w obszarze zabudowanym - pędził jak wariat

Pomimo wielu apeli o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, wciąż nie brakuje kierujących, którzy tracą swoje uprawnienia za przekroczenia prędkości. Przekonał się o tym 28-latek, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 106 km/h. Mężczyzna stracił swoje uprawnienia i został ukarany wysoką grzywną.

 

W miejscowości Parcice patrol drogówki podczas statycznego punktu kontroli pojazdów zauważyli poruszające się z dużą prędkością osobowe audi. Funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości tego pojazdu. Jak się okazało 28-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h na obszarze zabudowanym, gdzie dozwolony limit wynosił 50 km/h. Mężczyzna oprócz zatrzymanych uprawnień na okres trzech miesięcy został ukarany wysoka grzywną, oraz na jego konto zostało wpisanych 13 punktów karnych.

Przypomnijmy, że według obowiązujących przepisów dotyczących ruchu drogowego kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy i zostanie zatrzymana przez policję, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli i to nie zniechęci kierującego i ponownie zdecyduje się na prowadzenie auta, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać, trzeba będzie jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy.

aspirant. Piotr Siemicki

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u