Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Wspólne ćwiczenia ratowników medycznych 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i studentów ANSGK w Kutnie

Wspólne ćwiczenia ratowników medycznych 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i studentów ANSGK w Kutnie

Wspólne ćwiczenia ratowników medycznych 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i studentów ANSGK w Kutnie. Udzielanie pomocy medycznej w warunkach pola walki, ratownictwo wodne, prowadzenie akcji poszukiwawczych i wiele innych elementów sprawności ratowników medycznych ćwiczyli wspólnie żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i studenci kierunku ratownictwo medyczne Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie.

 

 

 


 

W dniach 8-9 czerwca  w rejonie Zalewu Sulejowskiego odbyły się pierwsze wspólne ćwiczenia w zakresie ratownictwa medycznego przygotowane przez żołnierzy 9ŁBOT. W warunkach terenowych żołnierze dzielili się swoją wiedzą w zakresie medycyny pola walki (CLS), techniki ratownictwa wodnego, rozpoznanie i udzielanie pomocy na polu minerskim w sytuacji zagrożenia eksplozją materiału wybuchowego oraz sytuacji zagrożeń mnogich i masowych (MASCAL). W czasie szkolenia nie zabrakło zajęć praktycznych związanych z prowadzeniem akcji ratowniczych w terenie leśnym oraz elementów SERE, czyli surviwalu. Odbyły się również nocna symulacji akcji poszukiwawczej. Oprócz realizacji zadań treningowych wynikających z programu szkolenia studenci mieli okazję sprawdzenia się w nowej dla wielu z nich sytuacji bytownia w terenie leśnym, przebywania i wykonywania czynności ratowniczych w warunkach polowych. W ćwiczeniach wzięło udział 40 studentów kierunku ratownictwo medyczne II roku Wydziału Nauk o Zdrowiu ANSGK w Kutnie. Uczestnictwo w tego rodzaju obozie szkoleniowym jest dla studentów wyjątkową okazją, aby zdobyć nowe doświadczenia poprawiające ich sprawności ratownicze oraz kompetencje społeczne związane ze współpracą z żołnierzami WOT. W czasie obozu żołnierze przedstawili również swoją ofertę dotyczącą możliwości wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. Obóz szkoleniowy jest kolejnym praktycznym wymiarem realizacji zapisów porozumienia o współpracy zawartego pomiędzy 9ŁBOT a ANSGK w Kutnie.

 

KaMi S

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u