Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Niemieckie "Tajfuny" nad Łaskiem

Niemieckie "Tajfuny" nad Łaskiem

3398Jak informuje kapitan Marek Kwiatek, oficer prasowy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, w mroźne poniedziałkowe południe (25 bm.) na lotnisku w Buczku – lotnisku 32. BLT wylądowały dwa samoloty Eurofighter Typhoon (europejski myśliwiec Tajfun). Oba reprezentują barwy niemieckiej Luftwaffe.

 

Tajfun to dwusilnikowy myśliwiec wielozadaniowy będący na wyposażeniu m.in. sił powietrznych Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i Austrii. Przez dwa dni polscy i niemieccy piloci trenować będą głównie walki powietrzne w konfiguracji 1 na 1, 1 na 2 oraz 2 na 2. To pierwsza, więc historyczna wizyta Eurofightera w 32BLT.

ED

Fot.: fot. Radosław Pierzynka/ SMLZŁ

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRadziecki pisze do Izraela...

Gdzieś tak w połowie poprzedniego wieku rosyjskiemu Żydowi udało się jakimś cudem odwiedzić swoją rodzinę w Izraelu. Przed powrotem do Związku Radzieckiego krewny umówił się z nimi, że listy pisane przez niego niebieskim atramentem będą oznaczały, że wszystko w porządku, a te pisane zielonym oznaczać będą, że ma problemy, ale boi się o nich pisać, bo za to można było wylądować w syberyjskim łagrze.
Pierwszy list przyszedł ze ZSRR do Izraela już po paru tygodniach i był napisany niebieskim atramentem. Zaś pierwsze zdanie brzmiało: "W Związku radzieckim żyje się mnie i mojej rodzinie wspaniale! Niczego nam nie brakuje i wszystko można kupić... No, może za wyjątkiem zielonego atramentu."

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u