Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Elektrośmieci pozbyć się czas!

Elektrośmieci pozbyć się czas!

W czwartek i piątek (27 i 28 bm.) na terenie gminy Szadek trwać będzie bezpłatna zbiórka odpadów. Jak zapowiada Artur Ławniczak, burmistrz gminy, to pierwsza w jej historii akcja zaplanowana na tak dużą skalę. W wyznaczonych miejscach zbierane będą: sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny (komputery, drukarki, laptopy , kopiarki, kalkulatory, faksy, terminale, aparaty telefoniczne - tradycyjne i komórkowe, zasilacze, ładowarki - także samochodowe, akumulatory i baterie, kable, zestawy głośnomówiące, zestawy słuchawkowe itp.), sprzęt RTVÂ (radioodbiorniki, telewizory, dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, sprzęt hi-fi, wzmacniacze i instrumenty muzyczne itp.), małogabarytowe urządzenia AGD (odkurzacze, maszyny dziewiarskie, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, miksery, młynki do kawy, noże elektryczne, suszarki, depilatory, golarki, zegarki , czajniki elektryczne oraz wagi itp.), wielkogabarytowe urządzenia AGD (chłodziarki, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki do ubrań, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, grzejniki elektryczne oraz klimatyzatory i wentylatory itp.), sprzęt oświetleniowy (świetlówki, żarówki energooszczędne, lampy wyładowcze, żyrandole oraz wszystkie oprawy), wszelkie baterie i akumulatory, narzędzia elektryczne i elektroniczne (wiertarki, piły, maszyny do szycia, narzędzia do obróbki drewna i metalu, narzędzia do nitowania, skręcania, spawania, lutowania, rozpylania oraz kosiarki itp.), zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy (kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry video, kieszonkowe gierki, komputerowo sterowane urządzenia do ćwiczeń sportowych, automaty na żetony, zabawki zasilane elektrycznie itp.). Odpady zbierać będzie firma Eko Harpoon Technologie Ekologiczne Sp. z o.o.

Zbiórka tych odpadów odbędzie się według harmonogramu.
27 października w godz.9-16 w Szadku na placu Targowym, a w godz. 9-12 - na placu obok Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Szadku. Tego samego dnia w godz. 12-16 pracownicy Eko Harpoon czekać będą w Hamentowie na placu przy strażnicy OSP.
W piątek 28 bm. opady zbierane będą w Prusinowicach (plac przy OSP, w godz. 9-12), w Górnej Woli (przy świetlicy wiejskiej, w godz. 9-12), Krokociach (plac przy OSP, w godz. 12-16) oraz w Przatowie (plac przy OSP, także w godz. 12-16).
Zdaniem burmistrza Artura Ławniczaka, dla mieszkańców Szadku i gminy to doskonała okazja, aby pozbyc się elektrośmieci za darmo. Gdyby chcieli je oddać do utylizacji, ponieśliby spore wydatki.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySąsiad, wpadając niespodziewanie,
Zwłaszcza gdy sobie ciut golnie,
Zawsze zadaje mi to pytanie:
Kiedy to wreszcie pier....?

Co dzień się zmiany wprowadza nowe,
Czyniąc to dość nieudolnie. Sąsiad się ciągle łapie za głowę: Przecież to zaraz pier......

Ja mu tłumaczę, że taką władzę
Wybraliśmy dobrowolnie,
A on mi na to: Nic nie poradzę,
Ale to wkrótce pier......

Tak jak przed laty, proces odnowy
Musi się zacząć oddolnie.
Naród po rozum pójdzie do głowy,
I w końcu wszystko pierdolnie.

Z tego powodu logiczny wniosek
Nasuwa się mimowolnie:
Gdy prawda dotrze do miast i wiosek,
Wtedy to z hukiem pie......

Koła historii, jak uczą dzieje,
Toczą się szybciej lub wolniej,
Lecz każdy reżim, mam tę nadzieję,
Wcześniej czy później pier......

Wybaczcie, proszę, że poemacik
Zakończę nieco frywolnie,
Ale pocieszyć pragnę współbraci,
Że to niebawem pier.....

autor: Wojciech Dąbrowski

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u