Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Złodzieja chciała powstrzymać.....zakonnica

Złodzieja chciała powstrzymać.....zakonnica

Jeden z przesądów mówi, że zakonnica przynosi pecha. Przekonał się o tym 34-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Mężczyzna okradł kościół pod wezwaniem św. Józefa w Wieluniu. Połakomił się na krzyż procesyjny. Jednak jego złodziejski czyn nie uszedł uwadze siostry zakonnej, która powiadomiła o tym stróżów prawa. Służebnica Pańska wykazała się nie lada odwagą! Odebrała bowiem krzyż złodziejowi, zanim ten zdążył uciec! Dzięki rysopisowi przekazanemu przez zakonnicę, policjanci z Wydziału Prewencji wieluńskiej komendy po rozpoznaniu środowiska przestępczego wytypowali sprawcę. 
Po dwóch godzinach od zgłoszenia złodziej był już w rękach policji. Jak się jednak okazało, krzyż nie był jedynym łupem przestępcy. Z gabloty przy bocznym ołtarzu, po uprzednim wybiciu szyby, złodziej skradł również dwanaście sztuk ryngrafów oraz wota, między innymi w postaci korali.
Do zatrzymania mężczyzny doszło na ulicy Częstochowskiej. Mundurowi patrolujący miasto zauważyli mężczyznę typowanego na złodzieja w kościele. Nie było żadnych kłopotów z zatrzymaniem go. W trakcie przeszukania mężczyzna posiadał przy sobie łup zrabowany ze świątyni. Od razu przyznał się do kradzieży, ale nie był w stanie powiedzieć, dlaczego to zrobił. Był nietrzeźwy. Wartość strat została wyceniona na 760 złotych na szkodę parafii pod wezwaniem św. Józefa. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawiania wolności.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u