Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ORSZAK TRZECH KRÓLI PO RAZ PIERWSZY W ZDUŃSKIEJ WOLI /OBSZERNA FOTORELACJA/

ORSZAK TRZECH KRÓLI PO RAZ PIERWSZY W ZDUŃSKIEJ WOLI /OBSZERNA FOTORELACJA/

ORSZAK3KROLIzdunskawola6012015R032Co najmniej 4,5 tysięcy zduńskowolan wzięło - według szacunków policji - udział w I Orszaku Trzech Króli. Choć jak twierdzi szef zduńskowolskiej drogówki Andrzej Kucharski, mogło ich być w kulminacyjnym momencie pod "Ratuszem" nawet i powyżej 5 tysięcy!

 

I Orszakiem Trzech Króli zduńskowolanie pożegnali okres bożonarodzeniowy. W barwnym pochodzie wzięli udział przedstawiciele czterech parafii: św. Antoniego z Padwy (kolor czerwony), św. Pawła Apostoła (kolor niebieski), św. Maksymiliana (kolor zielony) oraz z parafii przy Bazylice Mniejszej p.w. WNMP (kolor złoty). W orszaku szły całe rodziny. Zarówno dużych, jak i małych nie odstraszył mróz! Dzieci z zachwytem patrzyły na Trzech Króli: Melchiora, Kacpra i Baltazara, którzy z trzech stron miasta podążali ku jego centrum na koniach. Pod "Ratusz" przy pl. Wolności, który po zaprezentowanym tam przedstawieniu z udziałem Heroda, zyskał wśród zebranych nową nazwę "Pałac Heroda". W Orszaku nie zabrakło także lokalnych włodarzy. Z "czerwonymi" szedł Piotr Niedźwiecki - prezydent Zduńskiej Woli, z "niebieskimi" Wojciech Rychlik - starosta zduńskowolski, z "zielonymi" Henryk Staniucha - wójt gminy Zduńska Wola. W tłumie można też było dojrzeć m.in. radnych z PiS (Jacek Hillebrand, Adam Synowiec), z PO (Konrad Pokora). W tłumie ,,schował się'' też wiceprezydent Zduńskiej Woli Czesław Rybka.

Orszak, będący zwieńczeniem obchodów Świąt Bożego Narodzenia był także okazją do wsparcia Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Henrykowie pod Zduńską Wolą. W zamian za pamiątkowe korony i nalepki każdy mógł przekazać dobrowolny datek na odbudowę schroniska, które uległo zniszczeniu podczas pożaru 20 października ubiegłego roku.

- Myślę, że jak na pierwszy raz wypadło doskonale. Na pewno podobny orszak odbędzie się w Zduńskiej Woli za rok - zapowiada ks. Andrzej Jaworski, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła, pomysłodawca Orszaku.

Tekst i fot.: ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKot to ma GPS

Pewien senator dawno minionej kadencji chciał się pozbyć kota, więc wywiózł go kilka ulic dalej i porzucił. Gdy wrócił do domu, kot już tam był. Następnego dnia wywiózł kota dziesięć ulic dalej. I... po powrocie widzi kota w domu. Wywiózł go jeszcze raz. Krążył ulicami w prawo, w lewo, kluczył i tak aż na drugi koniec miasta. Po kilkunastu minutach dzwoni do domu i pyta żonę:
- Jest kot?
- Ano jest! -odpowiada z przekąsem żona.
- To daj go do telefonu, bo nie mogę trafić do domu...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u