Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Napad na jubilera w Działoszynie. Sprawcy zatrzymani

Napad na jubilera w Działoszynie. Sprawcy zatrzymani

01Policjanci zatrzymali sprawców napadu na sklep jubilerski w Działoszynie. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 26-latek został tymczasowo aresztowany, natomiast jego 27-letniego wspólnika objęto dozorem policyjnym.  
Zdarzenie miało miejsce w Działoszynie 9 listopada około godziny 13. Do mieszczącego się przy jednej z ulic sklepu jubilera weszło dwóch mężczyzn. W tym czasie w sklepie była tylko właścicielka. Bandyci obezwładnili 71-letnią kobietę, pobili ją i użyli gazu łzawiącego, po czyma skradli wyroby ze złota wartości około 20 tysięcy złotych. Całe zajście trwało krótką chwilę. Już w kilka minut po zaalarmowaniu policji, funkcjonariusze byli na miejscu przestępstwa. Sprawcy zdążyli jednak odjechać. Pokrzywdzoną przewieziono do szpitala. Po tym sygnale do akcji włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy od pewnego czasu prowadzą czynności związane z podobnymi zdarzeniami na terenie województwa łódzkiego. 
Dzięki typowaniom i zdobytym wcześniej informacjom dotarli do dwóch łodzian. 26-latek i jego o rok starszy wspólnik zostali zatrzymani jako osoby podejrzewane o napad w Działoszynie. Podczas przeszukań mieszkań na Bałutach i Polesiu oraz jeepa należącego do jednego ze sprawców funkcjonariusze znaleźli pojemnik z łańcuszkami, bransoletami i innymi wyrobami ze złota. 26-latek ma aktualnie w toku inną sprawę o kradzież w sklepie jubilerskim na terenie Wielkopolski, co zdarzyło się 27 września. Wówczas około godziny 14 podejrzany wszedł do jednego z kaliskich jubilerów. Był zainteresowany kupnem złotych pierścionków. Podczas ich oglądania zabrał podstawkę z leżącymi na niej pierścionkami i wybiegł ze sklepu. Ucieczka zakończyła się kilkadziesiąt metrów dalej. Na ulicy Krótkiej został zatrzymany przez patrol rowerowy Straży Miejskiej, a następnie przekazany w ręce policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze, chciał skraść złotą biżuterię wartości blisko 20 tysięcy złotych. Po przedstawieniu zarzutów został wówczas zwolniony.


Tym razem, w związku z rozbojem w Działoszynie wieluński sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieluniu tymczasowo aresztował 26-latka, a wobec jego 27-letniego wspólnika zastosował dozór policyjny. To nie pierwsze efekty działań łódzkich kryminalnych. 18 października 2011 roku zatrzymali innego członka grupy zajmującej się przestępczym procederem w postaci okradania sklepów jubilerskich.
Tego samego dnia około 11.30 nie wzbudzając najmniejszych podejrzeń sprawca wszedł do bełchatowskiej placówki z biżuterią, poprosił o pokazanie wyrobów znajdujących się na konkretnej palecie, po czym skradł ją wybiegając ze sklepu. Straty oszacowano na 70 tysięcy złotych. Po sygnale przekazanym do Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, podejrzewany już kilka godzin po zdarzeniu został namierzony i zatrzymany na jednej z ulic w łódzkiej dzielnicy Górna. Przy 34-latku zabezpieczono kilka tysięcy złotych i część biżuterii zrabowanej w Bełchatowie. Decyzją Sądu Rejonowego w Bełchatowie został wówczas tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Policjanci dalej intensywnie pracowali nad tymi sprawami typując kolejne podejrzewane osoby. Cała zatrzymana do tej pory trójka była już wcześniej wielokrotnie notowana za konflikty z prawem. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, za kradzież do 5 lat więzienia. Sprawa złodziei kosztowności w regionie jest rozwojowa.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u