Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności 12 arów załatwiło wieloletni problem

12 arów załatwiło wieloletni problem

12_arowSiedziba władz wiejskiej gminy Zduńska Wola mieści się w centrum miasta Zduńska Wola. Między ulicami Zieloną a Inżynierską. Tak od czasów PRL. Jeszcze parę dni temu część budynku urzędu stała na prywatnej działce. Jej granica przechodziła przez gabinet wójta Henryka Staniuchy, a dokładnie gdyby ją pociągnąć w pionie, przecinała jego biurko na pół (na zdjęciu). To jednak się zmieniło. Władze gminy po latach dogadały się z sąsiadem i wykupiły od niego 12 spornych arów. Dzięki temu możliwa będzie rozbudowa urzędowej siedziby.  
- W planach mamy dobudowę skrzydła. Znalazłoby się w nim miejsce dla ośrodka pomocy społecznej i części wydziałów. Nasz urząd niestety jest chyba jednym z najbardziej zacieśnionym w regionie. To powoduje brak intymności przy załatwianiu spraw mieszkańców. Wraz z rozbudową ten problem zniknie - mówi wójt Staniucha.
Rozbudowa nie rozpocznie się jednak wcześniej jak w III kwartale 2012 roku. Pieniądze jednak na ten cel samorząd będzie musiał wygospodarować z własnego budżetu. A ten dopiero na przyszły rok będzie uchwalany przez radnych. Chodzi o niemałe pieniądze na ten cel, bo o co najmniej 3 mln zł.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u