Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności MPWiK w Zduńskiej Woli – to warto wiedzieć! - materiał sponsorowany

MPWiK w Zduńskiej Woli – to warto wiedzieć! - materiał sponsorowany

mpwikzdwolaAby udowodnić, że woda pitna w Zduńskiej Woli jest bardzo dobrej jakości i jest po prostu ZDROWA, musimy sięgnąć do źródeł jej powstawania i podstaw procesu technologicznego jej uzdatniania.

 

Źródłem wody wodociągowej w Zduńskiej Woli są wody podziemne pochodzące ze studni głębinowych zlokalizowanych w miejscowości Opiesin. Woda surowa z ujęć podziemnych za pomocą pięciu studni głębinowych doprowadzana jest do dwóch ujęć wody, gdzie następuje właściwy proces oczyszczania wody z ponadnormatywnych zawartości żelaza i manganu. Odbywa się to poprzez nasycenie wody tlenem i pozbycie się szkodliwych gazów. W kolejnym etapie woda spływa grawitacyjnie na filtry, w których wytrąca się nadmiar żelaza i manganu. Na rurociągu doprowadzającym wodę z filtrów do zbiorników retencyjnych dozowany jest w bardzo niewielkich ilościach podchloryn sodu, który spełnia funkcje dezynfekcyjne. Wodę pitną do sieci wodociągowej tłoczą pompy drugiego stopnia. Łączna długości sieci wodociągowej, do której tłoczona jest woda uzdatniona, wynosi 139,5 kilometra.

Woda wodociągowa w Zduńskiej Woli podlega rutynowej kontroli przez laboratorium MPWiK, które przeprowadza systematyczne badania fizyko-chemiczne i bakteriologiczne. Okresowo wykonywane są badania w rozszerzonym zakresie przez inne uprawnione laboratoria i PSSE. Otrzymane wyniki są porównywane następnie do wymagań jakościowych stawianych wodzie do picia w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 roku. Wszystkie badane parametry są zdecydowanie poniżej dopuszczalnych wartości norm krajowych i zagranicznych. Zduńskowolska woda pod wszystkimi względami odpowiada normom sanitarnym.

Jak wynika z przeprowadzonych kontroli, woda charakteryzuje się naturalną barwą i jest klarowna, pozbawiona specyficznego smaku oraz zapachu. Miedź, żelazo, mangan odpowiedzialne za plamienie prania i urządzeń sanitarnych są poniżej wartości naturalnych. Woda uzdatniona należy do wód średnio twardych, które są bardziej pożądane ze względów zdrowotnych, gdyż są bogatsze w substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu (sole wapnia i magnezu) oraz z powodzeniem może być używana w urządzeniach gospodarstwa domowego (pralkach automatycznych, zmywarkach) przy bardzo niewielkim użyciu środków zmiękczających. Życzylibyśmy sobie, aby nasza woda zawierała większą ilość substancji mineralnych, pełniących ważna rolę w procesach życiowych organizmu ludzkiego (miedź, cynk, sód, wapń, magnes), ale jest to wynikiem pochodzenia wód w naszym terenie (wody czwartorzędowe, czwartorzedowo-kredowe i kredowe), więc procesy technologiczne ich uzdatniania nie mają na to wpływu. Aktualne wyniki badania wody są zawsze dostępne na stronie internetowej przedsiębiorstwa: www.mpwikzdw.com.pl.

Skorzystaj z usług MPWiK w Zduńskiej Woli

1387803070

--------------------------------------------------------

Certyfikowane laboratorium

Laboratorium Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli działa głównie na potrzeby oczyszczalni, ale świadczy również usługi klientom zewnętrznym. Specjalizuje się przede wszystkim w badaniu ścieków. Z usług laboratorium korzystają firmy, szkoły, a nawet samorządy – i to nie tylko z naszego regionu. W ofercie laboratorium znajduje się badanie wody, m.in. pod kątem twardowści, która ma duży wpływ na żywotność pralek czy zmywarek w naszych domach. Laboratorium MPWiK w Zduńskiej Woli jako jedyne w regionie laboratorium wodociągowe posiada Certyfikat Akredytacji Laboratorium Badawczego. Wykonuje badania przy użyciu akredytowanych metod referencyjnych zgodnych z obowiązującymi rozporządzeniami. W cenę wliczone jest m.in. udostępnianie urządzenia do pobierania próbek 24 godziny na dobę w celu wykonania badań próbki uśrednionej czy sporządzenie i wystawienie końcowego raportu. Dodatkowym atutem jest krótki okres oczekiwania na wykonanie badań. Osoby zainteresowane ofertą mogą kontaktować się z panią Grażyną Tęsiorowską: tel. 43 823 65-14 (wew. 25), e-mail; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Budowa przyłączy, diagnostyka i inne usługi

MPWiK w Zduńskiej Woli dysponuje doświadczoną kadrą i parkiem maszynowym umożliwiającym szybką i zgodną z dokumentacją budowę przyłączy wodnych i kanalizacyjnych. Spółka ma możliwość wykonania przewiertów pod jezdniami. Dzięki temu doprowadzenie fragmentu sieci czy przyłącza nie wymaga rozkopywania drogi. MPWiK oferuje również budowę nowych sieci wodno-kanalizacyjnych od podstaw. Na wyposażeniu spółki jest także wóz inspekcji telewizyjnych, wyposażony w samobieżną kamerę video i sprzęt do nagrywania. Umożliwia on sprawdzenie kanałów sanitarnych i udostępnienie klientom nagrań wideo oraz raportu wskazującego ewentualne problemy czy uszkodzenia sieci. Zestaw jest wyposażony we własny agregat prądotwórczy, co umożliwia wielogodzinną pracę w terenie, również w nocy.

MPWiK w Zduńskiej Woli świadczy również następujące usługi:

- montaż i wymiana wodomierzy, - usuwanie awarii w sieciach i przyłączach kanalizacyjnych, - czyszczenie sieci i przyłączy kanalizacji sanitarnej, - pomiary ciśnienia w sieci wodociągowej.

Firma udziela gwarancji na wykonywane usługi, a także umożliwia regulowanie należności w systemie ratalnym.

Miejskie Przydsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli Spółka z o.o.
ul. Królewska 15
98-220 Zduńska Wola
tel. 43 823-31-97
www.mpwikzdw.com.pl
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u