Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Już nie tylko białe lwy! Także białe tygrysy przyszły na świat w ZOO Safari w Borysewie

Już nie tylko białe lwy! Także białe tygrysy przyszły na świat w ZOO Safari w Borysewie

43W ZOO SAFARI BORYSEW (w pow. poddębickim) powitano nowych mieszkańców. To białe tygryski bengalskie, które już niedługo będzie można obserwować na żywo na internetowej stronie ZOO.

 

 

 

Narodziny białych tygrysów bengalskich to prawdziwa zoologiczna sensacja. W niewoli rozmnażają się one niezwykle rzadko. W Borysewie na świat przyszły trzy, ale jedno padło. Miało wadę serca. Pozostałe dwa tygryski (samczyk i samiczka), które przyszły na świat 18 kwietnia, jak i ich mama są w dobrej formie. Maluchy, które ważą obecnie ok. 1,5 kg, otaczane są przez pracowników ZOO Safari staranną opieką przez 24 godziny na dobę. Na tym etapie tygrysy wymagają karmienia mlekiem z butelki, a dostęp do nich ma zaledwie kilka osób. Matka bowiem nie chciała ich karmić sama.
– Dla mieszkającej w ZOO Safari tygrysicy był to pierwszy poród, a więc zupełnie nowe przeżycia. Z tego względu nie podjęła niestety karmienia młodych. Po trzykrotnych próbach połączenia tygrysków z mamą zdecydowaliśmy, że musimy przejąć opiekę nad nimi – mówią opiekunowie maluchów. Po majowym weekendzie w boksie tygrysków zamontowana zostanie kamera, więc będzie można obserwować je na żywo z dowolnego miejsca na świecie – poprzez stronę http://zoosafari.com.pl/. W kwietniu w Borysewie oprócz białych tygrysów na świat przyszły również maluchy kuca i podlegającego ochronie węgierskiego bydła szarego.
Zoo Safari w Borysewie ma powierzchnię ok. 22 hektarów. Można w nim oglądać zwierzęta z sześciu kontynentów. Oprócz białych lwów i tygrysów są wśród nich również m.in. wilki polarne, alpaki, mandryle, żyrafy, pumy, serwale, dingo, kilka gatunków antylop i małp, bawoły indyjskie, tapiry, zebry, kangury, kajmany, wielbłądy jednogarbne, ptactwo wodne, żółwie, a także foka. Dodajmy, że rok temu w Borysewie urodziły się także bardzo rzadkie białe lwy.

 

Więcej na:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/2424-rodzina-biaych-lwow-z-borysewa-powikszya-si-o-trzy-mode-wkrotce-ruszy-podgld-kamer
http://siewie.tv/wideo/reportaze/3372-biae-mae-i-do-tego-lwy

Mika S

Fot. ARCH. ZOO SAFARI BORYSEW

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u