Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Tragedia w Boczkach. Śmierć na poboczu. Ranni w powiecie łaskim

Tragedia w Boczkach. Śmierć na poboczu. Ranni w powiecie łaskim

wypadek_boczki50-latek zginął pod kołami samochodu na terenie gminy Szadek. Prawdopodobnie leżał na jezdni. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zduńskowolskiej komendy zostali wezwani do wypadku drogowego do miejscowości Boczki, gdzie na drodze wojewódzkiej 710 doszło do potrącenia pieszego. Na miejscu wypadku mundurowi ustalili, że 37-letni mieszkaniec gminy Zduńska Wola kierujący samochodem ford fokus, jadąc od miejscowości Szadek w kierunku Warty uderzył w prawdopodobnie leżącego na poboczu drogi mężczyznę. W wyniku poważnych obrażeń głowy pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Przypominamy kierowcom, mówi Jacek Kozłowski, rzecznik zduńskowolskiej komendy, że jest już pełnia jesień. W wielu miejscach drogi są śliskie. Zalegają na nich mokre po ostatnich opadach liście. Droga hamowania wydłuża się. Widoczność po zmroku jest zdecydowanie gorsza. Dlatego neleży jeździć wolniej! Noga z gazu kierowcy! Również widoczność pieszych na drodze jest zdecydowanie mniejsza. Piesi nie powinni zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Nie przechodzić przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Chodzić prawidłową stroną jezdni i nosić elementy odblaskowe! Elementy odblaskowe zwiększają trzykrotnie widoczność pieszego.  
Powiat zduńskowolski nie był odosobniony w wypadkach. Na szczęście w powiecie łaskim obyło się bez ofiar śmiertlenych. Ale byli ranni. Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 7.50 w Łasku na skrzyżowaniu ulic Lutomierskiej z Kolejową. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letnia łaskowianka kierująca toyotą yaris, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i potrąciła jadącą w kierunku Łasku rowerzystkę. 21-letnia mieszkanka gminy Łask, kierująca jednośladem, z podejrzeniem urazu kręgosłupa została przewieziona do szpitala w Pabianicach. Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.

Drugi wypadek miał miejsce około godziny 10.20 na ulicy 9 maja w Łasku. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący samochodem renault master 32-letni mieszkaniec gminy Szadek potrącił przechodzącą przez jezdnię na przejściu dla pieszych 74-letnią łaskowiankę. Piesza z miejsca zdarzenia została karetką pogotowia przewieziona do szpitala w Łasku Zarówno kierowca renault, jak i piesza byli trzeźwi.

Do kolejnego wypadku doszło około godziny 13.10 na ulicy Jodłowej w Łasku. Policjanci wstępnie ustalili, że 10-letni mieszkaniec Łasku wbiegł na przejście dla pieszych pod nadjeżdżającego nissana primera, którym kierował 28-letni mieszkaniec Łasku. Chłopiec z urazem stawu skokowego został przewieziony do szpitala. Kierowca nissana był trzeźwy.

Dalsze czynności wyjaśniające przyczyny i okoliczności wypadków prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łasku.


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u