Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności To nie jest lanie wody! Kasa popłynie, ale... z kieszeni

To nie jest lanie wody! Kasa popłynie, ale... z kieszeni

woda_drozejNoworoczny prezent przygotowali dla mieszkańców Zduńskiej Woli radni na ostatniej sesji. Po wprowadzonych ostatnio podwyżkach stawek podatku od nieruchomości zduńskowolanie muszą przygotować się na kolejne. Tym razem za wodę oraz ścieki.  
Przygotowany przez MPWiK wniosek przyjęty przez radnych ustala cenę za 1 m sześć. wody i ścieków na na 6,57 zł dla odbiorców indywidualnych i 8,15 zł dla przedsiębiorców (ceny brutto).

Za metr sześcienny wody i ścieków odbiorcy indywidualni zapłacą 59 groszy więcej, a przedsiębiorcy o grosz więcej od indywidualnych. Stawki obowiązujce teraz w Zduńskiej Woli nie były zmieniane od dwóch lat. Na ich podwyżkę wpłynęły mi.in. rosnące ceny paliwa, energii elektrycznej oraz materiałów, które MPWiK wykorzytstuje podczas firmowych inwestycji.

Na pocieszenie zduńskowolanom podajemy, że choć licznik wody i równoległy licznik ścieków będzie nabijał dodatkowe złotówki, to i tak ponoć, jak mówią w MPWiK w Zduńskiej Woli, stawki, jakie mają obowiązywać od 1 stycznia i tak są dużo niższe od tych, jakie już obowiązują np. w Sieradzu, Łasku, Pabianicach, czy Kaliszu. A na pocieszenie nr 2 przypominamy, że choć sieradzcy radni zdjęli z porządku ostatniej sesji punkt dotyczący podwyżek wody i ścieków, to prezydent Walczak i tak zamierza wprowadzić podwyżki. I to nie będzie lanie wody, oj nie!


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u