Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 28 SIERPNIA

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 28 SIERPNIA

plakat_finalPrzed nami ostatni weekend wakacji. Synoptycy zapowiadają, że ma być ciepło, czasem wręcz upalnie. Oby! Ciepełko po ostatnich chłodnych nocach może być miłe, zwłaszcza, że za parę tygodni nadejdzie jesień! Rozpoczyna się też czas dożynek. Nadchodzące dni to też obchody wybuchu II wojny światowej w 1939 roku. Między innymi w Wieluniu, gdzie udział uroczystościach rocznicowych i Dnia Weterana zapowiedział Prezydent RP Andrzej Duda.  
Co poza tym będzie działo w regionie? Gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz na plakatach, w tym także już propozycje na nowy rok szkolny placówek kulturalnych z regionu. Siewie.tv poleca na ten weekend szczególnie m.in. Błaszkowskie Noce oraz oraz imprezę w Gajewnikach w klimacie country. Życzymy miłego weekendu.

 

 

BŁASZKI

28-30 sierpnia. Błaszkowskie Noce, szczegóły na: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4337-28-30-sierpnia-startuj-qbaszkowskie-noceq-z-gwiazdami-jan-wojdak-arisa-vinci-wojciech-strzelecki

ZDUŃSKA WOLA

29-30 sierpień, ZCI Ratusz, Kino i koncert, więcej na: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4344-tajemnica-filomeny-i-cafe-nostalgia-w-zduskiej-woli

29 sierpnia, Targowisko Miejskie, ul. Mickiewicza, od godz. 6, giełda zoologiczna.

29 sierpnia, ZCI Ratusz. Spotkanie z Ireneuszem Czopem, Kino Ratusz, plac Wolności 26, Ireneusz Czop pojawi się w zduńskowolskim kinie w związku z premierą filmu Macieja Migasa "Żyć nie umierać", w którym wystąpił obok Tomasza Kota, Janusza Chabiora oraz Jacka Braciaka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17 (przed seansem). Ireneusz Czop przywita także widzów seansu o godz. 19.30.

29 sierpnia, Leżakove kino Zduńska Wola, parking przy ul. Sieradzkiej 6. Miejski Dom Kultury wraz z Tkalnią Inicjatyw zapraszają do leżakowego kina. W plenerze wyświetlony zostanie film "Tajemnica Filomeny". Początek seansu o godz. 20.30. Więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4344-tajemnica-filomeny-i-cafe-nostalgia-w-zduskiej-woli

1 września. W siedzibie MDK przy ul. Łaskiej 12 rozpoczną się warsztaty modelarskie w ramach projektu "Latać może każdy - warsztaty modelarskie", na które Miejski Dom Kultury otrzymał dofinansowanie z Łódzkiego Domu Kultury - "Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2015". Zapraszamy dzieci od 12 roku życia

SIERADZ

28 sierpnia, Głośne Granie - Iza Lach & Moove, Amfiteatr w Parku Staromiejskim, Sieradz, godz. 20. Zagrają: Iza Lach jako pięciolatka wygrała program Od przedszkola do Opola. Współpracowała również z zespołem L.Stadt (utwór "Superstar" z płyty L.Stadt). Za pośrednictwem profilu na Myspace z piosenkarką skontaktowali się przedstawiciele polskiego oddziału EMI, dzięki czemu Iza Lach nagrała demo albumu. Płyta Już czas ukazała się 5 września 2008 roku, promował ją wydany latem singiel "Nie", do którego powstał teledysk. Utwór miał dobre recenzję. Tak jak i inne kompozycje zamieszczone na płycie, jest autorską kompozycją piosenkarki, z których większość napisała w wieku 16 lat po rozstaniu z chłopakiem. Tytułową piosenkę "Już czas" Iza Lach napisała jako 13-latka. Była nominowana do "Superjedynek" w kategoriach debiut roku, przebój roku i płyta roku. Premiera drugiego albumu piosenkarki pt. Krzyk miała miejsce 19 października 2011 rok. Singlem promującym został wybrany utwór "Nic więcej". Okładka albumu zaprojektowana została na podstawie plakatu do filmu Star 80, którego autorem jest znany polski plakacista, Maciej Woltman. Utwór "Chociaż raz" z tego albumu zaprezentowała w programach Dzień Dobry TVN (2011-10-26) oraz Kuba Wojewódzki (2011-11-01. W 2011 roku piosenka "One By One" autorstwa Izy Lach znalazła się na albumie Mariny Łuczenko pt. Hard Beat. W 2012 roku Iza Lach wygrała konkurs na remix piosenki Snoop Dogga do piosenki "Set It Off". Współpraca z raperem zaowocowała wyprodukowanym przez niego (jako Berhane Sound System) albumem Off the Wire. Płyta zawierająca 11 utworów (w większości w języku angielskim) została bezpłatnie udostępniona w serwisie BandCamp.com. MOOVE to grupa czterech chłopaków, którzy doskonale wiedzą po co są na scenie. Stworzenie silnego zespołu, w którym od pierwszego dźwięku wiadomo o co chodzi, zawsze było dla nich priorytetem. Ich teksty subtelnie przemycają tematy, które niejednych mogłyby zawstydzić. Odwiedzili wiele klubów w całej Polsce supportując takie grupy jak Acid Drinkers, Lao Che. Muzyka MOOVE jest wypadkową bardzo różnych inspiracji. Począwszy od klimatów bluesowych jak B. B. King czy Muddy Waters poprzez prawdziwe legendy: The Beatels, The Rolling Stones a skończywszy na współczesnych rockowych zespołach: The Black Keys, Arctic Monkeys. Słuchaczom zapada w pamięć szczególnie brytyjski charakter grupy. Tomasz „Titus” Pukacki powiedział, że MOOVE cechuje się wyjątkowym skupieniem podczas grania, świeżością i dojrzałymi kompozycjami. W ich muzyce chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Króluje w niej gitara i beat, który ma wprowadzać w trans, bujać. To rock’n’roll, może odrobinę bardziej współczesny.

29 sierpnia, Kino na leżakach - Dzień dobry, kocham cię! Sieradzki Rynek. KINO NA LEŻAKACH film "Dzień dobry, kocham cię!" Godz. 20:30 Miejsce: Rynek Sieradz gatunek: komedia/polska Wstęp wolny! "Główny bohater filmu "Dzień dobry, kocham Cię", Szymon (Aleksy Komorowski), to trzydziestoletni lekarz, wysportowany i przystojny, w czepku urodzony przebojowiec. Jest obiektem westchnień pacjentek oraz żeńskiej części szpitalnego personelu, a zwłaszcza młodej pielęgniarki Pati (Olga Frycz). Kobiety próbują go usidlić, ale przyjaciel Lucek (Paweł Domagała) uważa, że na stabilizację jest jeszcze czas i zachęca go do korzystania z uroków życia singla w wielkim mieście. Basia (Barbara Kurdej-Szatan) dobiega trzydziestki, pracuje w dziale marketingu dużej korporacji. Wrażliwa, z poczuciem humoru i dystansem do siebie. Jej hobby to rolki, treningi fitness oraz wypady z przyjaciółką Paulą, która uważa, że „Faceci są jak podatki, tylko 1% do czegoś się nadaje”. Po serii sercowych niepowodzeń Basia jest skłonna przyznać jej rację."

29 sierpnia. I Sieradzka Nerdostrada. Godz.11. Zespół Placówek Wychowania Pozaszkolnego, Tysiąclecia 3. Nerdostrada to konwent dla miłośników fantastyki (literatury, filmu), komiksu, czy gier planszowych, czyli potocznie mówiąc nerdów i geeków. W ramach konwentu zaplanowano m.in. spotkania z twórcami gier RPG i planszowych, komiksiarzami i pisarzami.

1 września, Obchody 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej,Sieradz-Męka. Uroczystość rozpocznie się mszą w kościele p.w. św. Wojciecha (godz.17). Uczestnicy przejdą potem na miejscowy cmentarz parafialny, gdzie odbędzie się dalsza część obchodów, m.in. przemówienie prezydenta Sieradza, Apel Pamięci, salwa honorowa i koncert Miejskiej Orkiestry Dętej OSP Sieradz (godz. 18.15).

STROŃSKO, GM. ZAPOLICE

29 sierpnia, IV Gminny Marsz Nordic Walking Strońsk w gminie Zapolice. W tym roku organizatorzy, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach wprowadzili zmianę lokalizacji marszu. Odbędzie się on w Strońsku, a nie jak dotychczas w Zapolicach. Start zaplanowano o godz. 17 z Parku Wiejskiego w Strońsku. Już o godz. 14 otwarte zostanie biuro zawodów. Osoby, które nie zgłoszą wcześniej chęci udziału w imprezie będą mogły to zrobić w sobotę. Tuż przed startem odbędzie się rozgrzewka przeprowadzona przez instruktorów. Trasa marszu liczyć będzie 7,5 km i przebiega malowniczymi terenami Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki.

GAJEWNIKI, GM. ZDUŃSKA WOLA

29 sierpnia. Festiwal Koni i Muzyki Country Stajnia Gajewniki Od rana: - Zawody w skokach przez przeszkody - Memoriał Andrzeja Kubika – eliminacje Wieczorem: - Konkursy biesiadne - Karaoke z nagrodami - Koncerty Disco Polo: Kordian, ETNA (około godz. 20.00) Atrakcje towarzyszące: - Pasaż regionalny - Koła gospodyń - Artyści ludowi - Handlowanie na polanie - Atrakcje konne dla dzieci 30 sierpnia, Przez cały dzień: - Muzyka country na żywo - Animatorzy dla dzieci - zabawy z upominkami Od rana: - Zawody w skokach przez przeszkody - finały - Memoriał Andrzeja Kubika - finały Po południu: - Teatrzyk Urwis - Pokazy - Woltyżerka/Rewia Konna - Kadryl - Bryczki sportowe - Strażacy w akcji - Bryczkowy korowód - wycieczka po Gajewnikach Wieczorem: - Country - koncert zamykający Atrakcje towarzyszące: - Pasaż regionalny - Koła gospodyń - Artyści ludowi - Handlowanie na polanie - Atrakcje konne dla dzieci.

WIELUŃ

30 sierpnia, godz. 15. W niedzielę otwarcie wystawy „Mariusz Wlazły - Sportowiec Świata 2014”. Podczas konferencji prasowej do jej odwiedzania w budynku przy ulicy Królewskiej (gdzie miało się mieścić Centrum Spotkań Pokoleniowych oraz Punkt Informacji Turystycznej) zachęcali m.in. burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa oraz siatkarz Skry Bełchatów.

Paweł Okrasa: - Bardzo się cieszę jako burmistrz tego miasta, że Mariusz Wlazły, wielunianin, po pierwsze - zechciał przyjąć tytuł honorowego obywatela miasta, a po drugie, że Mariusz Wlazły zaproponował, że w związku z tym chciałby, aby mieszkańcy Wielunia, okolic, kibice w całej Polsce mogli zapoznać się z dorobkiem sportowym, który w ciągu swojej bogatej kariery zdobył. Padła taka propozycja, żeby otworzyć wystawę pamiątek, trofeów(...)Jest tak, że to jest pierwszy czynny sportowiec chyba w historii Polski, który w trakcie swojej kariery będzie miał taką wystawę. Jesteśmy pierwsi nie tylko w kwestii wybuchu wojny, ale też w kwestii promocji tego typu postaw(...)Chcę podziękować panu Mariuszowi za to, że współpracował z nami od samego początku i za jego sprawą uda nam się na tydzień do Wielunia dostarczyć Puchar Świata, który w tamtym roku polska kadra siatkarzy zdobyła na Mistrzostwach Świata. Ten oryginalny puchar będzie w tym budynku przez cały tydzień do obejrzenia. Gdyby nie kontakty pana Mariusza, na pewno nie udałoby się tego zrealizować. Oprócz Pucharu Świata będziemy mieć trofea, które zdobyła w Plus Lidze Skra Bełchatów, klub pana Mariusza.

Mariusz Wlazły: - Ja może zacznę od podziękowań. Dziękuje panu burmistrzowi za przyjęcie i wspólne zorganizowanie tej wystawy, bo powiem szczerze, dla mnie jest to ogromne wyróżnienie, że będąc z tego miasta, mogę pokazać swoje trofea mieszkańcom, jak i ludziom, którzy przyjadą, nie tylko zobaczyć, gdzie wybuchła wojna, tylko przy okazji tych uroczystości będą mogli połączyć przyjemne z pożytecznym i zobaczyć moje trofea. Dziękuję Centrum Elektrycznemu Ania, że włączyło się w tę akcję i wsparło finansowo. Dziękuję też za wsparcie dla mojej fundacji. Dziwnie zabrzmiało, że jeszcze za czasów czynnej kariery będą wystawione moje pamiątki. Mam nadzieję, że to nie zwiastuje, że ta kariera powoli dobiega końca. Cieszę się, że będę mógł się pochwalić tym, co osiągnąłem. Otwarcie wystawy w niedzielę o 15. Pamiątki i trofea wychowanka WKS-u będzie można oglądać przez rok, każdego dnia z wyjątkiem poniedziałków.(źródło radiozw.com.pl)

30 sierpnia. I Wieluński Bieg Pokoju i Pojednania rozpocznie o godz. 14.20 na Placu Legionów w Wieluniu Biegiem uczniów szkół podstawowych. Bieg główny, który komentował będzie Tomasz Zimoch, rozpocznie się o godz.16.

31 sierpnia. Bieg Pamięci - Polska Nowa Wieś - Wieluń. Godz.19 - Zapalenie Znicza Pokoju i Pojednania na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem, z którego 1 września 1939 roku wystartowały niemieckie samoloty do ataku na Wieluń. Godz. 18.30 - Start sztafety.

1 września.
Godz.4.40 - Uroczystości przy pomniku upamiętniającym ofiary bombardowania 1 września 1939 r. oraz przekazanie Znicza Pokoju i Pojednania sztafecie z Ostrzeszowa, ul. Piłsudskiego.
Godz. 11 - Powiatowa inauguracja roku szkolnego 2015/2016 - hala Wieluńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Częstochowska 35.
Godz. 15. - Uroczyste spotkanie burmistrza Wielunia Pawła Okrasy i Starosty Wieluńskiego Andrzeja Stępnia z Kombatantami i Świadkami bombardowania Wielunia. Wieluński Dom Kultury, ul. Krakowskie Przedmieście 5.
Godz. 16.15 - Promocja książki ,,Wieluń i pamięć autorstwa Jana Tyszlera. Wieluński Dom Kultury.
Godz. 17. Msza Święta w odrestaurowanych fundamentach wieluńskiej fary pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo.
Godz. 19. Uroczysta sesja Rady Miejskiej w Wieluniu, na której zostaną wręczone Akty Honorowego Obywatelstwa Wielunia Stanisławowi Tadeuszowi Olejnikowi oraz Mariuszowi Wlazłemu.
godz. 20 - Koncert ,,Bracia Akustycznie'' Piotra i Wojciecha Cugowskich. Scena przy placu Kazimierza Wielkiego.

6 września, . Wernisażem wystawy znakomitego krakowskiego kolorysty, Pawła Kotowicza w Muzeum Ziemi Wieluńskiej rozpocznie się Plener Malarstwa Figuratywnego im. Jerzego Dudy Gracza w Kamionie nad Wartą. Autor wystawy jest uczestnikiem plenerów od wielu lat, a mieszkańcy ziemi wieluńskiej, którzy uczestniczą w wystawach poplenerowych, znają doskonale twórczość tego artysty. Wystawa zostanie otwarta 6 września (niedziela) o godz. 17.
Barbara Mrugała, kustosz Muzeum Ziemi Wieluńskiej:
- Paweł Kotowicz przyjeżdża na plener malarstwa figuratywnego do Kamionu już od wielu lat i stąd jego prace w większej czy mniejszej ilości na wystawie naszej, w Muzeum się już pojawiały. Ponieważ jest zainteresowanie malarzami, którzy biorą udział w tych plenerach, więc zaproponowaliśmy pokazanie szerszej, większej wystawy. Wystawy trochę takiej monograficznej tego malarza. Jest to młody człowiek, 47-letni, pochodzi z Chorzowa, tam się urodził, ale mieszka w Krakowie i w Krakowie kończył również uczelnię, czyli Akademię Sztuk Pięknych. Są to głównie prace o tematyce przedstawiającej krajobrazy, są to zapiski z podróży, jest to martwa natura, która jest królującym tematem w jego pracach, są to portrety. Uważam, że jest to malarstwo przyjazne tematycznie dla widza. Jeśli chodzi o technikę, to jest to malarstwo olejne, są to pastele i na wystawie również będą pokazane rysunki. Paweł Kotowicz uczestniczył w ponad 50 zbiorowych i 40 indywidualnych wystawach w Polsce i za granicą. Wielu mieszkańców Wielunia również posiada jego obrazy w swoich zbiorach.

SOKOLNIKI

30 sierpnia, . 17, 5 kilometra będą mieli do przejechania na dwóch kółkach uczestnicy II Rodzinnego Pikniku Rowerowego w Skomlinie, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Poznajemy naszą Małą Ojczyznę”. Zbiórka uczestników o 14.00 przy miejscowym kościele.

Grzegorz Maras, wójt gminy Skomlin:
- Odbędzie się on trasą przez Wróblew, pradolinę rzeki Prosny. Chcieliśmy mieszkańcom naszej gminy pokazać przyrodę jaką posiadamy, którą powinniśmy pielęgnować i dbać o nią, aby służyła nie tylko nam, ale i następnym pokoleniom. Dlatego też druga trasa, takiej ścieżki rowerowej, wyznaczona jest przez miejscowości Toplin, Zadole, Grześlaki, a następnie zakończenie tego pikniku rowerowego w miejscowości Skomlin na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji i tutaj organizatorem jest przede wszystkim Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Skomlińskiej jak również Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Skomlinie. Można przyjechać tylko trzeba mieć własny rower, będą odpowiednie plakietki, także każdy uczestnik tego pikniku będzie oznaczony. Rowerzyści pojadą ze Skomlina do Toplina przez Kardon, Ług, Zadole, Królewską Groblę, Grześlaki, Wróblew, Malinówkę, Zbęk do Skomlina.(źródło: radiozw.com.pl)

ŁASK

29 -30 sierpnia. Centrum Sportu i Rekreacji w Łasku. Na koniec wakacji, zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w drugim młodzieżowym turnieju tenisowym w tym roku. Miesiąc temu najlepsi byli Filip Tyluś i Kamil Wyruch.,Czy tym razem ktoś ich pokona? Symboliczne wpisowe do turnieju wynosi 5 zł - w całości przeznaczone na nagrody. Dla nie posiadających rakietek tenisowych, istnieje możliwość ich wypożyczenia.

30 sierpnia. godz. 19, Łaska Kolegiata, Festiwal Kolory Polski. Szczegóły na: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4335-qinny-wiatq-w-askiej-kolegiacie-w-ramach-festiwalu-qkolory-polskiq

31 sierpnia. Łaski Dom Kultury zaprasza na pokaz teatralny "W krainie czarów" w wykonaniu uczestników warsztatów LATO Z TEATREM, godz. 15 na Placu 11 Listopada.

Opr. ED

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

Z krainy dowcipu

terkamichal24
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u