Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 10 WRZEŚNIA: RAZ, DWA TRZY W SIERADZU I SUTE DOŻYNKI

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 10 WRZEŚNIA: RAZ, DWA TRZY W SIERADZU I SUTE DOŻYNKI

jarmarkPo kilku chłodniejszych nadchodzą cieplejsze dni. To zapewne cieszy organizatorów imprez plenerowych. A tych w regionie będzie wiele. Zwłaszcza związanych ze świętem plonów. Warto wybrać się także na VI Jarmark Powiatowy w Sieradzu, czy pojechać w VIII Wojewódzkim Rajdzie Rowerowym OHP „Na szlaku Miejsc Pamięci Ofiar II Wojny Światowej". Co będzie się działo przez najbliższy tydzień w regionie? O tym poniżej oraz na plakatach.

 

 

ZDUŃSKA WOLA

10 września, ZCI Ratusz, godz. 10. Spotkanie autorskie z Krzysztofem Galasem, niewidomym poetą, bardem, z zawodu masażystą, członkiem Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu.
Więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4388-niewidomy-poeta-widzi-intelektem

12 września o godz. 17. W Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz (pl. Wolności 26). Wspomnienie o Stanisławie Klingerze. Więcej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4390-bd-wspomina-stanisawa-klingera

SIERADZ

10 września. Wykład Anny Piestrzeniewicz, Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Początek o godz. 17 w budynku przy ul. Dominikańskiej 2. A zatytułowany jest: "Ks. WALERY POGORZELSKI - WYDAWCA PIERWSZEJ MONOGRAFII SIERADZA".

10 września. Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski) ul. Dominikańska 19. Kino Teatr prezentuje z nowego projektora i na nowym ekranie następujące filmy:
15:30 - "Mały Książę"
17:30 - "Nieracjonalny mężczyzna"
19:30 - "Żyć nie umierać"
21:15 - "Mission Impossible – Rouge Nation".
Promocyjna cena seansów - 12 zł.
Sprzedaż biletów w kasie Teatru Miejskiego oraz na www.scksieradz.pl

10 września. Otwarcie wystawy "Polska 1945. Tak było 70 lat temu", Spółdzielczy Dom Kultury w Sieradzu. Początek o godz. 17. Ekspozycja będzie prezentowana w Sali lustrzanej SDK. Na wystawie zbiory z kolekcji Arkadiusza Balcerzaka i Adama Jóźwickiego. Uwaga. SDK ogłosił plan nowy zajęć. Zapisy i bliższe informacje o tych propozycjach można uzyskać dzwoniąc na numer telefonu: 43 827 16-20.

10 września. ŚLADAMI ŚREDNIOWIECZNYCH GRÓDKÓW RYCERSKICH PO ZIEMI SIERADZKIEJ - prelekcja w Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Prelekcja z pokazem artefaktów odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa'2015. Rozpoczęcie o godzinie 11. Jako kontynuacja wydarzenia 20 września o godzinie 10 odbędzie się wycieczka „ŚLADAMI ŚREDNIOWIECZNYCH GRÓDKÓW RYCERSKICH PO ZIEMI SIERADZKIEJ”. Na wycieczkę obowiązują wcześniejsze zapisy.

11 września. Scena Debiutów Teatralnych - spektakl "Panna Julia" Augusta Strindberga, Sieradzkie Centrum Kultury. Teatr *reFORMA* z Łodzi - spektakl "Panna Julia" Augusta Strindberga "Panna Julia'' jest spektaklem naturalistycznym bez podziału na akty, któremu towarzyszy muzyka na żywo. Istotą jest tutaj zerwanie ze sztucznością teatru, sztuka ma odzwierciedlać rzeczywistość. Akcja rozgrywa się w noc świętojańską w pokoju jadalnym pana Hrabiego. Pisząc to dzieło August Strindberg wzorował się na prekursorach francuskiego naturalizmu, stąd też nacisk położony jest w nim na złożoność charakterów postaci oraz motywacje ich poczynań. Mamy trzy postacie: młoda hrabianka (tytułowa Panna Julia), służący Jean oraz kucharka Krystyna. Spektakl ten przedstawia kilka problemów mających miejsce na przestrzeni wieków, aż do teraz. Niemożność awansu społecznego Jean’a, rzekomą akceptację smutnego losu przez Krystynę oraz dramatyczną w skutkach społeczną degradację Julii. Sztuka ta odkrywa wiele pytań. Dlaczego ludzie chcą ciągle czegoś więcej? Czy status społeczny wpływa na nasze szczęście? Dlaczego trwa nieustanna walka pomiędzy kobietą a mężczyzną? Czy jesteśmy w stanie zwalczyć swoje namiętności i pragnienia? W odpowiedzi na te i inne pytania ujawniają się niezliczone wśród nas cechy. Pogarda dla drugiego człowieka, chęć dominacji nad nim, brak szacunku dla niego i w rezultacie dla samego siebie. Lecz wśród tych wszystkich złych, wykluwa się jedna dobra i najważniejsza, która jest istotą naszej egzystencji. To desperacka potrzeba miłości, czyli kochania oraz bycia kochanym. Inscenizacja i koordynacja artystyczna: Paulina Kamocka Występują: Anna Fijałkowska Paulina Kamocka Mateusz Chwiałkowski Muzyka i kierownictwo muzyczne: Piotr Piątkowski Występują: Natalia Mierzwa-skrzypce Wiktor Misiak-wiolonczela Piotr Piątkowski-fortepian Sponsorem spektaklu są Termy Uniejów. Wstęp wolny!

12-13 września. VI Jarmark Powiatowy w Sieradzu pod hasłem "Architektura i geodezja".

SOBOTA
godz. 12 - 19
- prezentacje stoisk samorządów oraz podmiotów realizujących w ich imieniu zadania z zakresu architektury, budownictwa i geodezji,
- indywidualne porady i informacje,
- prezentacje podmiotów gospodarczych działających w wyżej wymienionym obszarze: biur projektowych, firm geodezyjnych, producentów i dostawców wszelkich materiałów budowlanych i wykończeniowych, firm wykonujących usługi budowlane,
- konkursy i pokazy związane z tematem Jarmarku, występy artystyczne w wykonaniu zespołów i solistów z gmin powiatu sieradzkiego, kiermasz artykułów spożywczych i przemysłowych.

godz.14 - 16
- otwarta konferencja popularnonaukowa pod hasłem "Chcę budować"

14.00 - 18.00
- konkursy i zabawy dla dzieci

18 - 19.30
- koncert muzyczny Joanny Dec "Astei"

20 - 21.30
- koncert zespołu "Raz Dwa Trzy"

21:30 - 22
- pokaz UV i występ "Laser woman".

NIEDZIELA
10.30 - 12.00 Msza św. w kościele parafialnym p.w. NSJ na os. Jaworowym
12.00 - 12.45 Parada ulicami miasta, połączona z prezentacją gmin
12.45 - 13.00 Wystąpienie okolicznościowe Patrona Honorowego Jarmarku (Minister Gospodarki Janusz Piechociński)
13.00 - 18.00
- prezentacje stoisk samorządów oraz podmiotów realizujących w ich imieniu zadania z zakresu architektury, budownictwa i geodezji,
- indywidualne porady i informacje, - prezentacje podmiotów gospodarczych działających w wyżej wymienionym obszarze: biur projektowych, firm geodezyjnych, producentów i dostawców wszelkich materiałów budowlanych i wykończeniowych, firm wykonujących usługi budowlane,
- konkursy i pokazy związane z tematem Jarmarku, występy artystyczne w wykonaniu zespołów i solistów z gmin powiatu sieradzkiego, kiermasz artykułów spożywczych i przemysłowych.

Godz.14.00 - 18.00
- konkursy i zabawy dla dzieci

15 września. Spotkanie z Marcinem Hołubowiczem w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu ul. Żwirki i Wigury. Marcin Hołubowicz, rodowity sieradzanin, pasjonat podróży, opowie o obliczach Islandii. Początek spotkania o godz. 18.

16 września. Spotkanie z cyklu "Elementarz zdrowego żywienia mamy i dziecka". Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, ul. Żwirki i Wigury 4. To czwarte już z cyklu spotkań, a podczas niego wykład dietetyka Barbary Godlewskiej na temat "Odżywianie dzieci do 3. roku życia, dzieciństwo bez sztucznych słodzików i konserwantów". Jest ono kierowane do rodziców i opiekunów małych dzieci, organizatorzy zapraszają na nie całe rodziny - także dziadków, rodzeństwo oraz wszystkich, którzy mają maluchy w swoim otoczeniu. Początek o godz.18 wstęp wolny. Do biblioteki można przyjść z dziećmi - opieką nad nimi zajmą się osoby z wykształceniem pedagogicznym.

SPYCIMIERZ

13 września Spycimierz - Gminne dożynki gminy Uniejów. Początek o godz. 13. Zbiórka obok kościoła i plebanii Spycimierzu.

ŁASK/ZDUŃSKA WOLA

11 września. Godz. 9-17. Łódzka Wojewódzka Komenda OHP w Łodzi i Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli zapraszają na VIII Wojewódzki Rajd Rowerowy OHP „Na szlaku Miejsc Pamięci Ofiar II Wojny Światowej".
Organizator:
Łódzka Wojewódzka Komenda OHP w Łodzi
Hufiec Pracy w Zduńskiej Woli
Współorganizatorzy:
Wójt Gminy Zapolice
Wójt Gminy Sędziejowice
Wiesław i Alicja Rumpel - Gospodarstwo Agroturystyczne „Na Wyspie”
Młodawin Górny Trasa rajdu rowerowego – 30 km.
Rozpoczęcie rajdu nastąpi przy Muzeum Domu Urodzin Św. Maksymiliana Marii Kolbego ul. M. M. Kolbego 9 w Zduńskiej Woli o godzinie 9.00, a następnie przebiegać będzie ul. Kobusiewicza, Torfowa, Podleśna, Grabowa, Świerkowa, Iglasta, Jodłowa, Staszica, Spółdzielcza, Karsznicka, Leśmiana, Kolejowa (Skansen Lokomotyw) i miejscowościami powiatu łaskiego: Bilew, Marzenin, Wola Marzeńska, Marzenin, Kustrzyce, Grabia, GrabiaIII, Wygiełzów, Młodawin Górny – Gospodarstwo Agroturystyczne „Na Wyspie” (zakończenie rajdu).

PRZYROWNICA, GM. WODZIERADY

13 września. Dożynki Gminne. W tym roku dożynki w Gminy Wodzierady zorganizowano we wsi Przyrownica. Odbędą się na placu przy strażnicy OSP Przyrownica. Początek o godzinie 14. Więcej szczegółów na plakacie. ŁOPATKI, POW. ŁASKII 13 września. Burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek, przewodniczący Rady Miejskiej w Łasku Robert Bartosik oraz Proboszcz Parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Michała Archanioła w Łasku ks. Piotr Pirek serdecznie zapraszają na dożynki gminno - parafialne, które odbędą się 13 września w Łopatkach. Więcej szczegółów na plakacie.

GRABNO-ZAMOŚĆ, POW. ŁASKI

13 września Komitet Organizacyjny Święta Plonów zaprasza serdecznie na Gminno-Parafialne Dożynki "Grabno - Zamość 2015", które odbędą się w niedzielę na placu przy OSP w Grabnie. Szczegóły wydarzenia na plakacie.

ŁASK

11 września Biblioteka Publiczna w Łasku zaprasza na spotkanie z okazji 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej pod tytułem "Bitwa, której nie było". Gościem spotkania będzie mgr Przemysław Michoń. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 18 w Muzeum Historii Łasku.

12-13 września Deblowy Turniej Tenisowy. Zapisy prowadzone są do piątku, 11 września do godziny 18. O tej godzinie zostaną rozlosowane grupy. Wpisowe na turniej: dzieci i młodzież do lat 18 - 15 zł młodzież ucząca się do lat 26 - 20 zł dorośli - 25 zł W cenę wpisowego wliczone są piłki do gry (5 zł od osoby), pozostała kwota przeznaczona jest na puchary.

12-13 września V Festiwal Modeli Redukcyjnych – Łask'2015, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, od godz. 9. Będzie to wyjątkowa okazja, aby na własne oczy zobaczyć niesamowite dzieła modelarzy, poznać sekrety tego wymagającego hobby, a także uzyskać wiele cennych porad od ekspertów. Szczegółowy program festiwalu: http://lask.pl/…/Program%20V%20Festiwalu%20Modeli%20Redukcy… 13 września Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Łasku zaprasza na pierwsze powakacyjne spotkanie z cyklu "ALE Gość" z o. Grzegorzem Kramerem SJ (Jezuita). Spotkanie odbędzie się kolegiacie o godz.19. O. Grzegorz Kramer SJ urodził się w 1976 roku w Bytomiu, o 21 roku życia wychowywał się w Gliwicach. W wieku 21 lat, dołączył do Towarzystwa Jezusowego. Po święceniach diakonatu (2007 r.) pracował przez pięć lat w parafii św. Klemensa we Wrocławiu jako duszpasterz młodzieży i wikary. Obecnie jest duszpasterzem powołań Prowincji Polski Południowej TJ. Jest organizatorem Mszy św. w intencji mężczyzn w Krakowie. - Zostałem jezuitą, bo uważałem i ciągle jestem przekonany, że to najlepsza (dla mnie) droga, by przeżyć przygodę i do tego przeżyć ją z Kimś, kto każdego dnia uczy mnie, co znaczy być mężczyzną - tak o sobie mówi o. Grzegorz. Spotkanie rozpocznie Msza św. akademicka o godz. 18, natomiast o godz. 19 o. Grzegorz poprowadzi konferencję zatytułowaną "Niepewność jest męska".

STOŃSKO-ZAPOLICE

13 września. Dożynki gminy Zapolice.
Strońsko
12.45 – zbiórka delegacji dożynkowych przed kościołem parafialnym w Strońsku
13.00 – msza św. dożynkowa (obrzęd dzielenia chlebem)
14.30 – formowanie się korowodu dożynkowego
14.40 – wymarsz korowodu do Zapolic, ma teren Gminnego Ośrodka Kultury i sportu w Zapolicach.

Zapolice, teren Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu
15.00 – cześć obrzędowa dożynek (prezentacja wieńców dożynkowych oraz cześć artystyczna)
- występy podopiecznych GOKiS
- występ Kapeli Rodzinnej Janusza Urbaniaka
- koncert zespołu OVO NA LUDOWO
18.00 – biesiada dożynkowa z zabawą taneczną Dodatkowe atrakcje: atrakcje dla dzieci, stoiska gastronomiczne, stoiska kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń.

PAJĘCZNO

12 września. Godz. 12, TURNIEJ TAŃCA BREAK DANCE w MGOKiS Pajęczno.

OŻARÓW

13 września. POWIATOWE DOŻYNKI WIELUŃSKIEGO' 2015 OŻARÓW. Rozpoczęcie o godz.13.

DZIAŁOSZYN

13 września. POWIATOWY PRZEGLĄD ORKIESTR DĘTYCH - DZIAŁOSZYN. Godz. 15, Zespół Parkowo-Pałacowy w Działoszynie.

WIELUŃ

11 września. Nieczynna stacja PKP Wieluń - Dąbrowa znów wypełni się muzyką. Tym razem wystąpi artysta z Lublina, Maciej Wiśniewski. Zaśpiewa wiele coverów, w jego repertuarze znajdzie się też poezja śpiewana. Koncert odbędzie się w piątek o godz. 20.
Elżbieta Kalińska, dyrektor Wieluńskiego Domu Kultury: - Będzie to ukłon w stronę młodszej publiczności. Zapraszam, bo naprawdę warto. Poza tym aura i cały klimat Dąbrowy, naszej stacji jest tak magiczny, że chyba wszystkim było dobrze na koncercie Zuzi (koncert Zuzanny Moczek odbył się 16 sierpnia br.), więc teraz zapraszam na koncert Maćka. Dodam, że bilety kosztują 10 zł. Kolejny koncert zaplanowano już w budynku Wieluńskiego Domu Kultury przy ul. Krakowskie Przedmieście. Przed publicznością zagra Steve Kindler. - Myślę, że będzie to coś bardzo oryginalnego, coś bardzo ciekawego. Będzie to koncert wirtuoza na dziewięciostrunowych skrzypcach. Myślę, że niewielu z państwa, ja również nigdy się nie spotkałam z takim instrumentem na żywo. Zapraszamy na koncert Steve`a Kindlera, będzie to miało miejsce, tym razem już w Wieluńskim Domu Kultury, 21 września o godzinie 19. Jeżeli będzie piękna pogoda, to oczywiście zrobimy to na zewnątrz, wstęp wolny. Steve Kindler to amerykański skrzypek, keyboardzista i gitarzysta, międzynarodowej sławy wirtuoz skrzypiec. Jest pierwszym muzykiem grającym na dziewięciostrunowych skrzypcach elektrycznych, wykonanych specjalnie dla niego przez Johna Jordana (słynnego lutnika). Skrzypce Kindlera mają zakres wszystkich instrumentów smyczkowych. (źródło: Radio Ziemi Wieluńskiej)

Opr. ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyŻona obrażona...

Żona prosiła mnie, żebym jej przyniósł szminkę.
Niestety, przez pomyłkę podałem jej klej w sztyfcie.
Chyba ciągle jest obrażona, bo nadal się nie odzywa...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u